مقاومت سمنت برد در برابر زلزله و سایر بلایای طبیعی چقدر است؟

سمنت برد به عنوان یک ماده سازه ای و پوسته خارجی ساختمان، دارای مقاومت قابل توجهی است. این ماده می‌تواند در مقابل مکانیسم‌های طبیعی فرسایش مقاومت نشان دهد و محافظت در برابر فاجعه‌های طبیعی مختلف را فراهم کند. بیایید بررسی کنیم که  سمنت برد چگونه در مقابل زلزله و سایر فاجعه‌ها عمل می‌کند.

مقاومت در برابر زلزله

 سمنت برد به طور ذاتی مقاومتی در برابر زلزله دارد. در هر مورد، ساختمان‌های بتنی توانایی مقاومت در برابر یکی از مهلک‌ترین نیروهای طبیعت را نشان داده‌اند. ساختمان‌های بتنی که به درستی طراحی و تقویت شده‌اند، مزایای قابل توجهی دارند:

  • سلامت سازه: مقاومت بتنی باعث می‌شود که ساختمان در طی فعالیت‌های زلزله‌ای پایدار باقی بماند.
  • محافظت در برابر انفجار: بتن مسلح محافظت در برابر انفجار را برای ساکنان فراهم می‌کند.
  • فاصله با زیرسازی: با توجه به اینکه سازه زیر سازی سمنت برد از ساختمان حدود 10 سانت فاصله می گیرد لرزش های ساختمان حین زلزله به سمنت بردها فشاری وارد نمیکند.

مقاومت در برابر آتش

 سمنت برد همچنین در مقاومت در برابر آتش عالی عمل می کند:

  1. مهار آتش: به عنوان دیوار جداکننده،  سمنت برد از گسترش آتش در ساختمان جلوگیری می‌کند.
  2. آتش سوزی های جنگلی: دیوارها و سقف‌های  سمنت بردی در طی آتش‌سوزی‌های واقع در مناطق جنگلی انسان‌ها و مالکیت‌ها را محافظت می‌کنند. حتی بدون تأمین آب،  سمنت برد به محدود کردن آتش کمک می‌کند.
  3. قابلیت استفاده مجدد: با توجه به مطالعه‌ای که در مدل‌های بزرگ انجام شده است، مقاومت پارامترهای فایبر سمنت برد پس از تماس آتش با سمنت برد،آتش به طرز قابل توجهی کاهش می‌یابد. پس از آتش سوزی سمنت بردها فقط در زمانی که میزان حریق به میزان زیاد و مداوم در حال سوختن باشند پودر میشوند و خطر جانی ندارند، در موارد دیگر سمنت بردها پس از آتش سوزی نیاز به رنگ مجدد دارند و در واقع خسارت مالی زیادی به نسبت عموم متریال نما وارد نشده است.

چرا از سیمان انعطاف‌پذیر استفاده می‌کنیم؟

سیمان انعطاف‌پذیر با قدرت و انعطاف بیشتری نسبت به سیمان پلاستیکی استفاده می‌شود. این سیمان غیرقابل اشتعال، مبتنی بر آب و دارای عمر طولانی است. سیمان انعطاف‌پذیر سفید دارای پایداری در برابر اشعه ماورای بنفش (UV) و گارانتی 10 ساله است.

  • نوآوری ها: سیمان انعطاف پذیر یک ترکیب الاستومریک است که می‌تواند به عنوان یک روکش در تلاقی عناصر مختلف سیستم پوشش شما استفاده شود و از نفوذ آب جلوگیری کند. این سیمان به خصوص انعطاف پذیر طراحی شده است تا حرکت ساختمان شما را جذب کند، و همچنین برای تعمیرات نیز استفاده می‌شود.
  • محققان یک کامپوزیت سیمانی شکل پذیر سازگار با محیط زیست" (EDCC) ساخته اند که می تواند در برابر زلزله تا 9.1 در مقیاس ریشتر مقاومت کند. این ماده قابل توجه می تواند ساختار مقاوم در برابر بلایا را متحول کند.
  • دیوارهای بلندتر و نازک تر با سمنت برد: از دیدگاه ساختاری، دیوارهای بلندتر و نازک تر کارآمدتر هستند. با این حال، آنها باید به طور مناسب تقویت شوند تا در برابر نیروهای لرزه ای بدون آسیب مقاومت کنند.
  • اتصالات خوب: تقویت مناسب و اتصالات مستحکم سقف و کف، توانایی ساختمان را برای مقاومت در برابر نیروهای بزرگ در هنگام زلزله افزایش می دهد.

به طور خلاصه، انعطاف پذیری سمنت برد فراتر از زیبایی شناسی است - این یک جزء حیاتی در ساخت و ساز مقاوم در برابر بلایا است. چه در مواجهه با زلزله، آتش سوزی یا سایر بلایای طبیعی،  سمنت برد مستحکم است و از جان و مال محافظت می کند. به یاد داشته باشید، وقتی صحبت از ایمنی می شود،  سمنت برد یک متریال قابل اعتماد است.

تا کنون نظری ثبت نشده است. شما اولین نفری باشید که نظرتان را ثبت می کنید!

شرکت طراحی سایت : ره وب

سوالی دارید؟ کلیک کنید!