Inner Banner

سمنت برد

امتیاز دهید :

قیمت سمنت برد

جهت اطلاع از قیمت سمنت برد، دریافت مشاوره و پیش فاکتور، نصب سمنت برد و اجرای نمای سمنت برد با کارشناسان فنی و فروش ما تماس بگیرید و لیست قیمت را در قسمت زیر مشاهده نمایید
09123602045سمنت برد cement board صفحات پیش ساخته سیمانی است که با الیاف طبیعی سلولزی ، سیلیس در جهت افزایش خواص مکانیکی ترکیب منحصر به فردی را تشکیل داده تا ثبات این محصول در تمام شرایط اقلیمی تضمین گردد.


قیمت فایبر سمنت برد

در جدول زیر قیمت سمنت برد و فایبر سمنت برد را مشاهده می کنید.


لیست قیمت Fiber Cement Board DP
ورق سمنت برد DP
شرح کالا ابعاد(میلیمتر) مترمربع/تومان کاربرد
ورق سمنت برد ساده 1200×2400×4

135000

سقف کاذب داخلی و خارجی
ورق سمنت برد ساده 1200×2400×6  185000 سقف کاذب داخلی و خارجی
ورق سمنت برد ساده 1200×2400×8  240000  دیوار داخلی Backer board
ورق سمنت برد ساده 1200×2400×10 270000 نمای ساختمان- دیوار پیرامونی و داخلی
ورق سمنت برد ساده 1200×2400×12  299000 نمای ساختمان- دیوار پیرامونی و داخلی CNC
ورق سمنت برد ساده 1200×2400×16  350000 کف کاذب- CNC
ورق سمنت برد ساده  1200×2400×18 440000 کف کاذب- CNC
ورق سمنت برد ساده 600×600×6 195000 تایل سقف کاذب
ورق سمنت برد طرح چوب 2400×200×8  250000 نمای چوب سایدینگ 

برای دریافت لیست قیمت سمنت بردهای برندهای دیگر و پروفیل گالوانیزه و پیچ تماس حاصل فرمایید.


فایبر سمنت برد

شرکت کندو نما از فایبر سمنت برد در تمامی پوشش های ساختمان از قبیل نما ،دیوار های خارجی و داخلی ،سقف کاذب داخلی و خارجی استفاده می کند و به دلیل اینکه تغییرات شرایط آب و هوایی آسیبی به فایبر سمنت برد نمی رساند می توان از نمای سمنت برد در مناطق مرطوب و شرایط سخت آب و هوایی استفاده نمود.


نمای سمنت برد

چرا نمای سمنت برد اجرا كنیم ؟مشخصات فایبر سمنت برد را با هم مرور می کنیم:

نمای فایبر سمنت برد به صورت خشك اجرا شده و در آن از ملات استفاده نمی شود .

 • به دلیل استفاده از پیچ و فاصله از بدنه اصلی ساختمان این نما كاملا ضد زلزله است.
 • از مقاومت و دمای كافی در برابر گرما و سرمای شدید و تابش مستقیم نور خورشید برخوردار است و فاصله ایجاد شده بین نمای سمنت برد و نمای اصلی باعث شده این متریال بصورت عایق حرارتی و صوتی عمل می كند.
 • اجرای فایبر سمنت برد در ساختمان های بلند مرتبه و برج ها مجاز می باشد.
 • به دلیل جذب آب پایین دارای مقاومت بالا در برابر عوامل جوی بوده و برای تمامی مناطق با هرگونه شرایط آب و هوایی مناسب است.
 • به صورت تركیبی با سایر نما ها قابل اجرا می باشد.
 • از تنوع در رنگ و ابعاد و طرح برخوردار است.
 • فایبر سمنت برد در برابر آتش بسیار مقاوم بوده و جز متریال های ضد حریق محسوب می گردد.
 • نمای سمنت برد مورد تایید شهرداری می باشد.

سمنت برد


مزایای سمنت برد

مزایای فایبر سمنت برد

1. دوام فایبر سمنت برد:
اولین مزایای سمنت برد این است که به دلیل استفاده از تکنولوژی اتوکلاو سمنت برد از دوام بسیار خوبی برخوردار بوده و باعث شده علاوه بر وزن مخصوص پائین از مقاوت خمشی و فشار بالایی برخوردار بوده و همچنین فایبر سمنت برد انعطاف پذیری منحصر به فردی داشته باشد و ضمن حفظ حق منابع طبیعی باعث کاهش هزینه های تعمیر و نگهداری نیز می گردد.

2. سطح ایمنی بالای فایبر سمنت برد :
فایبر سمنت برد در مقابل مصالح سنتی مانند سنگ با وزن بسیار بالا دارای وزن بسیار پائین می باشد که همین امر باعث بالا رفتن ضریب ایمنی ساختمان مخصوصا در برابر زلزله می باشد و توانایی بسیار بالایی از نظر میزان مقاومت طبیعی از جمله قرار گرفتن در معرض آتش دارد.

 

3. نصب سریع و آسان سمنت برد:
نصب سمنت برد و فایبر سمنت برد به صورت سریع و آسان است و این امتیاز یکی دیگر از مزایای آن می باشد.نصب خشک و سریع سمنت برد در مصرف آب در ساختمان سازی نقش بسزایی دارد و همینطور با توجه به انجام عملیات زیر سازی و نصب با استفاده از آهن و گالوانیزه، سرعت عملیات نصب بسیار بالا است .


4. صرفه جویی در مصرف انرژی با استفاده از نمای سمنت برد:
نمای سمنت برد در ساختمان به عنوان یک عایق حرارتی بسیار خوب عمل می کند که در کنار آن به همراه عایق های مختلف از جمله پلی استارین ،پشم سنگ و یا بتن سبک میتواند محیطی آرام و عاری از آلودگی صوتی ایجاد نماید که موجب صرفه جویی در مصرف انرژی شده و الزامات مبحث 19 مقررات ساختمان را برآورد میذسازد.

نمای سمنت برد

 

5. گواهینامه فنی فایبر سمنت برد
بر اساس استاندارد EN12467 در رده مقاوتی A3 صادر شده است و همچنین کیفیت و خصوصیات ظاهری ، ثبات فیزیکی و مکانیکی سمنت برد مورد تائید مرکز تحقیقات ساختمان و مسکن جهت استفاده در تمامی شرایط اقلیمی قرار گرفته است.

6. رده مقاومتی سمنت برد 
رده مقاومتی فایبر سمنت برد براساس میزان مقاومت خمشی پس از 24 ساعت غوطه وری در آب اندازه گیری شده است .

مهمترین آزمایشاتی که به صورت مستمر توسط مرکز تحقیقات ساختمان ایران درباره سمنت برد انجام شده است به شرح زیر می باشد :

 • دانسیته فایبر سمنت برد
  براساس استاندارد EN 12497 حداقل دانسیته مجاز، 1000 کیلوگرم بر متر مکعب می باشد. شایان ذکر است در امر مقایسه محصولات مشابه با مقاومت خمشی یکسان، سمنت بردی که دانسیته پایین تری دارد از مزیت سبکی نسبت به محصول مشابه برخوردار خواهد بود .
 • آزمون یخ زدن سمنت برد
  براساس این آزمون نمونه های محصول در چرخه 100 مرتبه ای، منجمد و سپس داخل کوره خشک می شوند که میزان افت مقاومت خمشی پس از تکمیل چرخه می بایست درمحدوده استاندارد EN 12467 قرار گیرد .
 • آزمون آب گرم فایبر سمنت برد
  آزمون تاثیر آبگرم روی صفحات سیمانی با غوطه وری نمونه ها طی 56 در دمای 60درجه انجام می پذیرد در این حالت میزان افت مقاومت خمشی پس از تکمیل دوره میبایست در محدوده استاندارد EN 12467 قرار گیرد .
 • آزمون تر و خشک شدن فایبر سمنت برد
  نمونه های ورق سیمانی در این آزمون در 50 سیکل 6 ساعته تر و خشک می شوند که میزان افت مقاومت خمشی پس از تکمیل دوره میبایست در محدوده استاندارد EN 12467 قرار گیرد .

انواع سمنت برد

آیا شما با انواع سمنت برد آشنا هستید؟در ادامه انواع فایبر سمنت برد را بببینیم و مقایسه کنیم.

سمنت برد طرح چوب

سمنت برد طرح چوب یکی از نماهای سمنت برد می باشد که جایگزین ایده آل چوب طبیعی در نمای ساختمان و دکوراسیون می باشد که علاوه بر کاهش مصرف چوب طبیعی مشکلاتی نظیر حریق و تاثیر رطوبت و نفوذ حشرات و تعمیر و نگهداری را ندارد.برای استعلام قیمت سمنت برد طرح چوب و خرید آن، با شماره های مندرج در بالای سایت تماس بگیرید.

 

نام محصول ابعاد سمنت برد طرح چوب cm ضخامت ورق سمنت برد طرح چوب mm کاربرد نمای سمنت برد طرح چوب
فایبر سمنت طرح چوب 20×240 8 نمای ساختمانهای مسکونی و ویلایی،دکوراسیون داخلی،مناسب جهت محیط های مرطوب حتی با شرایط یخبندان

سمنت برد طرح چوب

قیمت سمنت برد طرح چوب


سمنت برد ساده

سمنت برد ساده در نمای ساختمان ، دیوارهای داخلی و خارجی ،کف و سقف بکار برده می شود و از آنجا که در رطوبت آسیبی به این محصول نمی رساند و می توان از آن در محل های مرطوب مانند حمام ،دستشویی و آشپزخانه ساختمان استفاده نمود و یکی از موارد نمای فایبر سمنت برد محبوب پرکاربرد می باشد.


نام محصول ابعاد cm ضخامت ورق سمنت بردmm کاربرد نمای فایبر سمنت برد ساده
فایبر سمنت ساده 120×240 6 سقف کاذب، زیر کار کاشی و سرامیک در محیط های مرطوب
سمنت برد ساده 120×240 8 نما، دیوارداخلی، دیوارخارجی،زیرکارکاشی و سرامیک در محیط های مرطوب،دیوارهای ضد حریق
فایبر سمنت ساده 120×240 10 نما، دیوارداخلی، دیوارخارجی،زیرکارکاشی و سرامیک در محیط های مرطوب،دیوارهای ضد حریق
فایبرسمنت ساده 120×240 12 نما، دیوارداخلی، دیوارخارجی،زیرکارکاشی و سرامیک در محیط های مرطوب،دیوارهای ضد حریق
فایبرسمنت ساده 120×240 18 کف سازه ای

سمنت برد ساده

سمنت برد طرح اسلیمی

در نمای فایبر سمنت می توان از سمنت برد طرح اسلیمی و تناسب با معماری و فرهنگ ایرانی استفاده کرد.

اجرای نمای سمنت برد

نصب سمنت برد

دستور العمل و آموزش نصب سمنت برد و فایبر سمنت برد به صورت زیر می باشد:

1- زیرسازی فلزی سمنت برد

- زیر سازی فلزی سمنت برد یا اجرا و نصب المانهای عمودی (وال پست) با قوطی 80*40 : به دلیل اینکه در بیشتر پروژه های ساختمانی دیوارهای پیرامونی از مصالح سبک ساخته می شوند و تنها نقاط اتصال سازه ای که برای نما اجرا می شود از طریق تیرهای طبقات می باشد، جهت اجرای اتصال المانهای افقی وال پست بکار می رود و چون بار وارد شده به نما به این سازه منتقل می گردد، از قوطی 80*40 و یا بنا بر محاسابت طراح پروژه از قوطی های مناسب استفاده می گردد. به دلیل استفاده از پروفیل های گالوانیزه Mو V که به صورت عمودی نصب میشود باید زیرسازی فلزی افقی با قوطی 40*40 به فاصله عمودی نهایتا 1.5 متر بر روی زیرسازی عمودی استفاده کرد.لازم به ذکر است قبل از اجرای زیرسازی فلزی، میبایست پوشش مناسب ضد زنگ بر روی آنها اجرا شود و همچنین در مکان های با آب و هوای حساس، بعد از جوشکاری، محل جوش نیز ضدزنگ زده شود.

2- زیرسازی گالوانیزه فایبر سمنت برد

در پایین، زیر سازی پروفیل های گالوانیزه سمنت برد، با معرفی پروفیل ها توضیح داده شده است.

پروفیل گالوانیزه سمنت برد:

انواع پروفیل زیرسازی فایبر سمنت برد و قابل استفاده در نمای ساختمان از جنس گالوانیزه هستند.

دو عامل اصلی رطوبت و حرارت باعث ایجاد انبساط طولی در فایبر سمنت برد می گردد، ازاین رو استفاده از پروفیل های گالوانیزه بر روی المانهای فلزی الزامی می باشد و اکیدا توصیه می گردد فایبر سمنت بورد مستقیما بر روی المانهای فلزی نصب نشود.

در زیرسازی فایبر سمنت برد، پروفیل های ورق گالوانیزه به ضخامت ۰.۷ میلیمتر تولید می شود و دلیل ساخت آن کنترل تغییرات ابعادی پنل های سمنت برد است که بر اثر تغییرات دما و رطوبت رخ می دهد در واقع وجود این پروفیل باعث می شود که ورق های فایبر سمنت برد مستقیما به آهن پیچ نشود و به دلیل منعطف بودن گالوانیزه نسبت به آهن، انقباض و انبساط ناشی از تغییرات دما در هر فصل را گرفته و نما حالت یکپارچگی خود را بهتر حفظ میکند و به صورت عمودی روی قوطی های آهنی نصب می گردد.

 

پروفیل زیرسازی فایبر سمنت برد

پروفیل گالوانیزه M و A: پروفیل M گالوانیزه در محل درز بین پانل ها استفاده می گردد. این پروفیل از قسمت وسط و تنها با یک پیچ به زیرساز فلزی متصل می گردد و درزی که بین ورق های سمنت برد به صورت نمایان باقی خواهد ماند را می توان با پروفیل گالوانیزه A پوشش داد.

 

پروفیل گالوانیزه فایبر سمنت برد

 

پروفیل گالوانیزه V:  اگر طول ورق سمنت برد بیش از 30 سانتی متر باشد در هر 30 سانتی متر یک پروفیل به نام V قرار می گیرد که باعث استحکام بیشتر نمای سمنت برد می شود و با دو پیچ به زیرسازی فلزی متصل می گردد.

 

پروفیل سمنت برد

پروفیل گالوانیزه سمنت برد

هنگامی که ارتفاع نما کم باشد (زیر 2 طبقه)، میتوانیم به جای استفاده از پروفیل های گالوانیزه از چوب زیرساز برای اجرای نمای سمنت برد  یا اجرای نمای فایبر سمنت استفاده نماییم که در عکس زیر به وضوح قابل مشاهده می باشد.


اجرای نمای سمنت برد

3- اجرای عایق ضد رطوبت

فایبر سمنت برد عایق رطوبت

مرحله سوم اجرای عایق ضد رطوبت می باشد.

به دلیل وجود سیمان در فایبر سمنت برد، با آب و رطوبت سازگاری خوبی دارد. ولی وجود الیاف سلولزی و جذب آب بالای آن باعث ایجاد انبساط ( در هنگام اشباع رطوبت) و انقباض ( در هنگام خشک شدن) و فشار ناشی از این کاهش و افزایش طول بر روی پیچ ها، نما را دچار اشکال و احتمالا باعث ایجاد ترک میشود.
به همین منظور لازم است که قبل از نصب پنل های فایبر سمنت بورد، پشت پنل از سیلر مخصوص استفاده شود و بعد از نصب نیز از پرایمر و رنگ برای روی نما استفاده میشود

4- برش پنل های فایبرسمنت برد

برای برش فایبر سمنت برد از تیغه گرانیت بر استفاده می شود و معمولا برای اینکار از میز برش یا اره های دیسکی نجاری استفاده می گردد. برش فایبر سمنت برد بر اساس طرح مورد نظر صورت می گیرد.

5- پیچ در فایبر سمنت برد

برای اتصال پروفیل گالوانیزه به المانهای فلزی از پیچ بوکسی استفاده می شود و برای اتصال فایبر سمنت برد از پیچ های دو بال پروانه ای استفاده می گردد.
یکی از نکات مهم در مورد نصب ورق های فایبر سمنت برد رعایت کردن فاصله پیچ از لبه فایبر سمنت بورد است که نباید کمتر از 2.5 سانت باشد.
با توجه به حساس بودن نکاتی در مورد اجرای نمای فایبر سمنت برد و رعایت استانداردهای جهانی برای نصب، استفاده از تیم متخصص و با سابقه در این زمینه الزامی میباشد.

نصب سمنت برد بر روی LSF

- روش اجرای دیگری که لازم است به آن پرداخته شود، اجرا و نصب سمنت بورد بر روی پوشش های سازه LSF است.
در سازه های ال اس اف(LSF)، فاصله اجرای استاد رانرها 60 سانتیمتر میباشد و بدین ترتیب نصب سمنت برد بر روی این سازه به آسانی صورت می گیرد.
زیرسازی سمنت برد در سازه ال اس اف، شامل عایق های مختلف، شامل پشم سنگ، بخاربند، OSB می باشد
اولین عایقی که به آن می پردازیم عایق پشم سنگ است.

 


1-پشم سنگ عايق

به دلیل ایستایی فوق العاده خوب پشم سنگ در مقابل آتش و سازگاری آن با محیط زیست، برای عایق کردن صدا و حرارت، در زیرسازی سمنت بود از پشم سنگ عایق استفاده می شود.

پشم سنگ عايق


2-عایق بخاربند

عایق دیگری که معمولا در زیرسازی سمنت برد بر روی lsf استفاده می گردد، عایق بخاربند است.

عایق بخاربند


از عایق بخاربند جهت مقاومت در مقابل جذب آب و حتی عبور بخار آب استفاده می شود.

3-تخته osb

از تخته OSB به صورت یکپارچه و تخته در زیرسازی سمنت برد می توان استفاده کرد

تخته osb


مقاوم و ضد رطوبت در برابر هر نوع شرایط آب و هوایی و همچنین مستحکم در برابر خم شدن، فشار و کشش می باشد.
هم چنین برای اجرای گوشه داخلی در پوشش سایدینگ از پروفیل گالوانیزه W و اجرای گوشه داخلی در پوشش سایدینگ با پروفیل گالوانیزه G صورت میگیرد

فروش سمنت برد

یاد آور می شویم که برای دیدن نمونه کارهای انجام شده در زمینه اجرای نمای سمنت برد، به قسمت پروژه ها در منوی بالا مراجعه نموده و همچنین شرکت کندو نما در زمینه فروش سمنت برد فعالیت می کند و شما می توانید برای استعلام قیمت فایبر سمنت برد  و مشاوره برای نصاب و نصب سمنت برد، از شماره مندرج در بالای سایت استفاده نمایید و با کارشناسان ما تماس بگیرید.