سمنت برد

فایبر سمنت برد

سمنت برد یا فایبر سمنت برد cement board که با نام پانل سیمانی نیز شناخته می‌شود، صفحات پیش ساخته سیمانی است که با الیاف طبیعی سلولزی و سیلیس در جهت افزایش خواص مکانیکی، ترکیب منحصر به فردی را تشکیل داده تا ثبات این محصول در تمامی شرایط اقلیمی تضمین گردد و به همین دلیل نیز یک انتخاب بسیار محبوب بین افراد مختلف است. شرکت کندو نما از فایبر سمنت برد در تمامی پوشش های ساختمان از قبیل نما، دیوار های خارجی و داخلی، سقف کاذب داخلی و خارجی استفاده می کند و به دلیل اینکه تغییرات شرایط آب و هوایی آسیبی به این فایبرها نمی رساند می توان از نمای سمنت برد در مناطق مرطوب و شرایط سخت آب و هوایی استفاده نمود. برای اینکه درباره نمای فایبر سمنت اطلاعات بیشتری کسب کنید و با خدمات ما نیز بیشتر آشنا شوید و اجرای سمنت برد را به راحتی انجام دهید، با ما همراه باشید.
سمنت برد

در دنیای ساخت و ساز مدرن، پانل های سیمانی به عنوان یکی از مصالح ساختمانی بسیار محبوب شناخته میشوند که به سرعت میزان محبوبیت آن ها افزایش پیدا کرده است و طرفداران هرچه بیشتری دارد. سمنت برد از ترکیب سیمان، الیاف و آب ساخته شده است و تمام این مواد، ترکیبی را به وجود آورده اند که استحکام بسیار بالایی دارد و برای کسانی که به دنبال مصالحی با دوام و با استحکام هستند، یک انتخاب بسیار عالی است.

جالب است بدانید که پانل های سیمانی نسبت به زلزله، طوفان، یخ زدگی، آتش و رطوبت مقاومت بسیار بالایی دارند و با استفاده از آن خیال شما از بابت استحکام ساختمان و نمایی که برای ساختمان خود استفاده میکنید راحت است. پانل های سیمانی تنوع بسیار بالایی نیز در طرح و رنگ و مدل دارند که هر کدام برای یک کاربرد خاصی مناسب است. همچنین به راحتی نیز میتوانید این مصالح را رنگ آمیزی کنید و هر رنگی که دوست دارید داشته باشید. این انتخاب را برای افراد سخت پسند راحت تر میکند.

اگر میخواهید به سرعت، یک نمای فوق العاده زیبا و جذاب نصب کنید و هم در زمان و هزینه های خود صرفه جویی کنید، از کاربردهای مختلف بهره مند شوید، به محیط زیست هیچ آسیبی نرسانید، از زیبایی، کارآمدی و تنوع بهره مند شوید و حرارت و صوت را عایق کنید، به تنوع بسیار بالایی دسترسی داشته باشید و به سرعت و با هزینه بسیار کمتر بهترین نما را برای ساختمان خودتان نصب کنید، پس جای درستی هستید. یکی از بهترین انتخاب ها برای شما، سمنت برد است که بهترین کاربردها را برای شما دارد و میتوانید به راحتی از آن استفاده کنید.

مشاوره با کارشناس فروش

 

چرا سمنت برد اجرا کنیم؟

چرا نمای سمنت برد اجرا كنیم؟ همانطور که می‌دانید این مصالح ساختمانی از محبوبترین مصالح در دنیا هستند. اما علت محبوبیت آن چیست؟ در ادامه دلایل محبوبیت سمنت برد بیان شده است. 

 • نمای فایبر سمنت برد به صورت خشك اجرا شده و در آن از ملات استفاده نمی شود.
 • فایبرسمنت به دلیل استفاده از پیچ و فاصله از بدنه اصلی ساختمان، سمنت برد نما كاملا ضد زلزله است.
 • فایبر سمنت از مقاومت و دمای كافی در برابر گرما و سرمای شدید و تابش مستقیم نور خورشید برخوردار است و فاصله ایجاد شده بین نمای سمنت برد و نمای اصلی باعث شده است که متریال فایبر سمنت برد بصورت عایق حرارتی و صوتی عمل كند.
 • اجرای انواع سمنت برد به صورت ترکیبی با سایر نماهای دیگر به راحتی قابل اجرا می باشد.
 • فایبرسمنت به دلیل جذب آب پایین دارای مقاومت بالا در برابر عوامل جوی بوده و برای تمامی مناطق با هرگونه شرایط آب و هوایی مناسب است.
 • فایبر سمنت به صورت تركیبی با سایر نما ها قابل اجرا می باشد.
 • فایبر سمنت از تنوع در رنگ و ابعاد و طرح برخوردار است.
 • فایبر سمنت برد در برابر آتش بسیار مقاوم بوده و جز متریال های ضد حریق محسوب می گردد.
 • نمای فایبرسمنت مورد تایید شهرداری می باشد.

محبوبیت سمنت برد

انواع سمنت برد

اگر با انواع مدل‌های مختلف سمنت برد آشنایی داشته باشید،‌ راحت تر می‌توانید سمنت برد مناسب را انتخاب کنید و برای اجرای فایبرسمنت نیز دستتان باز است زیرا نسبت به مراحل اجرای سمنت برد آگاهی کافی دارید. برای مثال اگر قصد اجرای سمنت برد نما دارید، با آشنایی بیشتر با مدل‌های مختلف، می‌توانید مناسبترین و بهترین مدل فایبر سمنت را برای شرایط آب و هوایی و منطقه ساختمان خود انتخاب کنید و از آن به درستی استفاده کنید. در ادامه با ما همراه باشید تا با انواع فایبر سمنت برد آشنا شویم و آن ها را مقایسه کنیم.

انواع سمنت برد

 • سمنت برد طرح چوب

سمنت برد طرح چوب یکی از نماهای سمنت برد می باشد که جایگزین ایده آل چوب طبیعی در نمای ساختمان و دکوراسیون می باشد که علاوه بر کاهش مصرف چوب طبیعی مشکلاتی نظیر حریق و تاثیر رطوبت و نفوذ حشرات و تعمیر و نگهداری را ندارد. به دلیل همه این موارد، در بین انواع سمنت برد نما، این مورد محبوبیت بسیاری برای استفاده دارد. با توجه به ویژگی‌ها و کاربردهای این نوع سمنت برد، می‌توان گفت که این محصول گزینه مناسبی برای پوشش نمای ساختمان‌های مسکونی، تجاری، و ویلایی است. این محصول در برابر عوامل محیطی مقاوم است، ضد حریق است، ضد آب است، وزن سبکی دارد، و قیمت مناسبی دارد. برای استعلام قیمت و خرید آن، با شماره های مندرج در بالای سایت تماس بگیرید.

نام محصول ابعاد سمنت برد طرح چوب cm ضخامت ورق سمنت برد طرح چوب mm کاربرد نمای سمنت برد طرح چوب
فایبر سمنت طرح چوب 20×240 8 نمای ساختمانهای مسکونی و ویلایی، دکوراسیون داخلی، مناسب جهت محیط های مرطوب حتی با شرایط یخبندان

سمنت برد طرح چوب

 • سمنت برد ساده

فایبر سمنت برد ساده در نمای ساختمان، به عنوان یک دیوار سمنت برد، در دیوارهای داخلی و خارجی، کف و سقف بکار برده می شود و از آنجا که در رطوبت آسیبی به این محصول نمی رساند و می توان از آن در محل های مرطوب مانند حمام، دستشویی و آشپزخانه ساختمان استفاده نمود و یکی از موارد نمای فایبر محبوب پرکاربرد می باشد.

نام محصول ابعاد cm ضخامت ورق سمنت بردmm کاربرد نمای فایبر سمنت برد ساده
فایبر سمنت ساده 120×240 6 سقف کاذب، زیر کار کاشی و سرامیک در محیط های مرطوب
سمنت برد ساده 120×240 8 نما، دیوار داخلی، دیوار خارجی، زیر کار کاشی و سرامیک در محیط های مرطوب، دیوارهای ضد حریق
فایبر سمنت ساده 120×240 10 نما، دیوار داخلی، دیوار خارجی، زیر کار کاشی و سرامیک در محیط های مرطوب، دیوارهای ضد حریق
فایبرسمنت ساده 120×240 12 نما، دیوار داخلی، دیوار خارجی، زیر کار کاشی و سرامیک در محیط های مرطوب، دیوارهای ضد حریق
فایبرسمنت ساده 120×240 18 کف سازه ای

سمنت برد ساده

 • پانل سیمانی طرح آجر

پانل سیمانی طرح آجر، یکی از جدیدترین مصالح ساختمانی است که امروزه برای ایجاد نما سمنت برد مورد استفاده قرار می گیرد. این پانل ها از سیمان، الیاف سلولزی و مواد افزودنی ساخته می شوند و طرح آجر طبیعی را به خوبی شبیه سازی می کنند. تنوع بالا در طرح و رنگ و مقاومت بالای این مصالح، آن‌ها را به یک انتخاب خوب تبدیل کرده است.

پانل سیمانی طرح آجر، یکی از جدیدترین مصالح ساختمانی است که امروزه برای ایجاد نما سمنت برد مورد استفاده قرار می گیرد. این پانل ها از سیمان، الیاف سلولزی و مواد افزودنی ساخته می شوند و طرح آجر طبیعی را به خوبی شبیه سازی می کنند. تنوع بالا در طرح و رنگ و مقاومت بالای این مصالح، آن‌ها را به یک انتخاب خوب تبدیل کرده است.

پانل سیمانی طرح آجر، یکی از جدیدترین مصالح ساختمانی است که امروزه برای ایجاد نما سمنت برد مورد استفاده قرار می گیرد. این پانل ها از سیمان، الیاف سلولزی و مواد افزودنی ساخته می شوند و طرح آجر طبیعی را به خوبی شبیه سازی می کنند. تنوع بالا در طرح و رنگ و مقاومت بالای این مصالح، آن‌ها را به یک انتخاب خوب تبدیل کرده است.

قیمت سمنت برد طرح چوب

 • سمنت برد طرح اسلیمی

در نمای فایبر سمنت می توان از سمنت برد طرح اسلیمی و تناسب با معماری و فرهنگ ایرانی استفاده کرد. طرح‌های اسلیمی از جمله طرح‌های اصیل و سنتی ایرانی هستند که از قرن‌ها پیش در معماری و هنر ایران مورد استفاده قرار می‌گرفته‌اند. این طرح‌ها معمولا بر اساس خطوط منحنی و تکرار شونده ایجاد می‌شوند و دارای ظرافت و زیبایی خاصی هستند. در این مدل، طرح‌های اسلیمی با استفاده از دستگاه‌های برش واترجت بر روی ورق‌های سمنت برد ایجاد می‌شوند. این دستگاه‌ها می‌توانند انواع طرح‌های اسلیمی را با دقت و ظرافت بالا بر روی ورق‌های پانل ایجاد کنند.

سمنت برد طرح اسلیمی

تنوع بالا انواع فایبرسمنت برد اهمیت بالایی دارد. در کندونما، شما می‌توانید به تمامی این انواع نمای فایبر سمنت دسترسی داشته باشید و از آن‌ها نهایت استفاده را ببرید. برای دریافت اطلاعات بیشتر درباره مدل‌های مختلف، می‌توانید با ما تماس بگیرید و از کارشناسان ما راهنمایی بگیرید.

مشاوره با کارشناس فروش

چگونه یک سمنت برد انتخاب کنیم؟

پس از آشنایی بیشتر با انواع فایبر سمنت برد، برای اجرا و نصب درست پانل سیمانی، باید یک نوع مناسب را برای خودتان انتخاب کنید و از آن استفاده کنید. برای انتخاب سمنت برد مناسب، باید به عوامل مختلفی توجه کرد. از جمله این عوامل می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • نوع کاربرد: پانل‌های سیمانی در ضخامت‌های مختلفی تولید می‌شوند. هرچه ضخامت آن‌ها بیشتر باشد، مقاومت آن‌ها در برابر فشار و ضربه نیز بیشتر خواهد بود. بنابراین، باید با توجه به نوع کاربرد، ضخامت مناسب پانل سیمانی را انتخاب کرد.
 • نوع زیرسازی: سمنت بردها را می‌توان بر روی زیرسازی‌های مختلفی از جمله چوب، فلز، و بتن نصب کرد. برای هر نوع زیرسازی، باید از پیچ‌های مخصوص استفاده کرد.
 • شرایط محیطی: انواع پانل سیمانی در برابر شرایط محیطی مختلف از جمله رطوبت و آتش مقاوم هستند. با این حال، برای مناطقی که در معرض رطوبت یا آتش قرار دارند، باید از پانل‌های سیمانی مخصوص استفاده کرد.

با توجه به این عوامل، می‌توان فایبر سمنت برد مناسب را انتخاب کرد و از مزایای آن بهره‌مند شد. با توجه به نکات ذکر شده در این قسمت می‌توان نتیجه گرفت که انتخاب سمنت برد مناسب، نقش مهمی در عملکرد و دوام آن دارد. بنابراین، باید به عوامل مختلفی از جمله نوع کاربرد، نوع زیرسازی، و شرایط محیطی توجه کرد. همچنین برای انتخاب یک مدل مناسب نمای فایبر سمنت، می‌توانید از مشاوران ما راهنمایی بگیرید.

مزایای سمنت برد

سمنت برد، یک نوع مصالح ساختمانی است که به دلیل مزایای متعددش ، در صنعت ساختمان سازی بسیار محبوب شده است و می تواند گزینه مناسبی برای ساخت و ساز باشد.دوام، سطح ایمنی بالا و نصب سریع و آسان از مزیت های سمنت برد محسوب می‌شود.

ویژگی های سمنت برد

۱. دوام فایبر سمنت برد:

اولین مزیت فایبرسمنت این است که به دلیل استفاده از تکنولوژی اتوکلاو ورق سیمانی نما از دوام بسیار خوبی برخوردار بوده و باعث شده علاوه بر وزن مخصوص پایین از مقاومت خمشی و فشار بالایی برخوردار باشد و همچنین این فایبر انعطاف پذیری منحصر به فردی داشته باشد و ضمن حفظ حق منابع طبیعی باعث کاهش هزینه های تعمیر و نگهداری نیز می گردد.

۲. سطح ایمنی بالای فایبر سمنت برد :

فایبر سمنت برد در مقابل مصالح سنتی مانند سنگ با وزن بسیار بالا دارای وزن بسیار پائین می باشد که همین امر باعث بالا رفتن ضریب ایمنی ساختمان مخصوصا در برابر زلزله می باشد و توانایی بسیار بالایی از نظر میزان مقاومت طبیعی از جمله قرار گرفتن در معرض آتش دارد.

۳. نصب سریع و آسان سمنت برد:

نصب سمنت برد و فایبر سمنت برد به صورت سریع و آسان است و این امتیاز یکی دیگر از مزایای آن می باشد. نصب خشک و سریع فایبر سمنت برد در مصرف آب در ساختمان سازی نقش بسزایی دارد و همینطور با توجه به انجام عملیات زیر سازی و نصب با استفاده از آهن و گالوانیزه، سرعت عملیات نصب بسیار بالا است .

۴. صرفه جویی در مصرف انرژی با استفاده از نمای سمنت برد:

نمای سمنت برد در ساختمان به عنوان یک عایق حرارتی بسیار خوب عمل می کند که در کنار آن به همراه عایق های مختلف از جمله پلی استارین، پشم سنگ و یا بتن سبک میتواند محیطی آرام و عاری از آلودگی صوتی ایجاد نماید که موجب صرفه جویی در مصرف انرژی شده و الزامات مبحث 19 مقررات ساختمان را برآورد می سازد.

۵. گواهینامه فنی فایبر سمنت برد

بر اساس استاندارد EN12467 در رده مقاوتی A3 صادر شده است و همچنین کیفیت و خصوصیات ظاهری، ثبات فیزیکی و مکانیکی سمنت برد مورد تائید مرکز تحقیقات ساختمان و مسکن جهت استفاده در تمامی شرایط اقلیمی قرار گرفته است.

۶. رده مقاومتی سمنت برد

رده مقاومتی فایبر سمنت برد براساس میزان مقاومت خمشی پس از 24 ساعت غوطه وری در آب اندازه گیری شده است. این رده مقاومتی و نتایج آن، یکی از مهمترین ویژگی های سمنت برد است که باید در هنگام انتخاب آن مورد توجه قرار گیرد. هرچه این رده بالاتر باشد، نشان دهنده این است که مقاومت بیشتری در برابر بارهای وارده دارد.

مهمترین آزمایشاتی که به صورت مستمر توسط مرکز تحقیقات ساختمان ایران درباره فایبر سمنت برد انجام شده است به شرح زیر می باشد:

 • دانسیته فایبر سمنت برد

براساس استاندارد EN 12497 حداقل دانسیته مجاز، 1000 کیلوگرم بر متر مکعب می باشد. شایان ذکر است در امر مقایسه محصولات مشابه با مقاومت خمشی یکسان، سمنت بردی که دانسیته پایین تری دارد از مزیت سبکی نسبت به محصول مشابه برخوردار خواهد بود.

 • آزمون یخ زدن سمنت برد

براساس این آزمون نمونه های محصول در چرخه 100 مرتبه ای، منجمد و سپس داخل کوره خشک می شوند که میزان افت مقاومت خمشی پس از تکمیل چرخه می بایست در محدوده استاندارد EN 12467 قرار گیرد.

 • آزمون آب گرم فایبر سمنت برد

آزمون تاثیر آبگرم روی صفحات سیمانی با غوطه وری نمونه ها طی 56 در دمای 60درجه انجام می پذیرد در این حالت میزان افت مقاومت خمشی پس از تکمیل دوره میبایست در محدوده استاندارد EN 12467 قرار گیرد.

 • آزمون تر و خشک شدن فایبر سمنت برد

نمونه های ورق سیمانی در این آزمون در 50 سیکل 6 ساعته تر و خشک می شوند که میزان افت مقاومت خمشی پس از تکمیل دوره می بایست در محدوده استاندارد EN 12467 قرار گیرد.

تفاوت فایبر سمنت برد و سمنت برد 

احتمالا نام سمنت برد و فایبر سمنت برد را همیشه کنار همدیگر میشنویم. اما این دو چه تفاوتی دارند؟ هر دو صفحات سیمانی هستند که از ترکیب سیمان، الیاف و آب ساخته می‌شوند. اما تفاوت اصلی این دو محصول در نحوه استفاده از الیاف است. در فایبر، الیاف به صورت یکنواخت در کل مقطع صفحه وجود دارند، در حالی که در سمنت برد، الیاف به صورت شبکه‌ای در دو طرف صفحه قرار می‌گیرند.

این تفاوت در نحوه استفاده از الیاف، باعث ایجاد تفاوت‌هایی در ویژگی‌های این دو محصول می‌شود. فایبرسمن برد به دلیل وجود الیاف یکنواخت در کل مقطع، دارای استحکام کششی و خمشی بالاتری نسبت به سمنت برد است. همچنین، نمای فایبرسمنت دارای سطح صاف‌تری نسبت به دیگر پانل سیمانی است و نیازی به اجرای پلاستر نهایی ندارد. انواع نمای فایبر سمنت را می‌توان در کاربردهای مختلف ساختمان سازی استفاده کرد و از مزایای بسیار آن‌ها بهره برد.

نحوه اجرای نمای فایبر سمنت برد

نحوه اجرای سمنت برد به عوامل مختلفی مانند محل اجرا (نما یا داخل ساختمان)، نوع سمنت برد (صاف یا طرح چوب) و نوع زیرسازی بستگی دارد. اما به طور کلی، مراحل اجرای سمنت برد شامل: آماده سازی، زیرسازی، نصب سمنت برد و درزگیری و آب بندی است.

نصب سمنت برد

اگر می‌خواهید خودتان پانل سیمانی را نصب کنید و یا حتی می‌خواهید نصب و اجرای آن را فرد دیگری برای شما انجام دهد، آشنایی کوتاهی با مراحل صحیح نصب و اجرای پانل سیمانی، می‌تواند امر بسیار مهمی برای شما باشد که با دقت کردن به آن، می‌توانید از صحیح بودن اجرای سمنت بورد اطمینان بیشتری داشته باشید. اما با وجود مطالعه این مراحل، اگر در این زمینه حرفه ای نیستید، برای اطمینان از یک متخصص مشاوره بگیرید و سوالات خود را از او بپرسید. دستور العمل و آموزش نصب سمنت برد و فایبر سمنت برد به صورت زیر می باشد:

مراحل اجرای سمنت برد

1- زیرسازی فلزی سمنت برد

- زیر سازی فلزی سمنت برد نما یا اجرا و نصب المانهای عمودی (وال پست) با قوطی 80*40: به دلیل اینکه در بیشتر پروژه های ساختمانی دیوارهای پیرامونی از مصالح سبک ساخته می شوند و تنها نقاط اتصال سازه ای که برای نما اجرا می شود از طریق تیرهای طبقات می باشد، جهت اجرای اتصال المانهای افقی وال پست بکار می رود و چون بار وارد شده به نما به این سازه منتقل می گردد، از قوطی 80*40 و یا بنابر محاسابت طراح پروژه از قوطی های مناسب استفاده می گردد. به دلیل استفاده از پروفیل های گالوانیزه M و V که به صورت عمودی نصب میشود باید زیرسازی فلزی افقی با قوطی 40*40 به فاصله عمودی نهایتا 1.5 متر بر روی زیرسازی عمودی استفاده کرد. لازم به ذکر است قبل از اجرای زیرسازی فلزی، میبایست پوشش مناسب ضد زنگ بر روی آنها اجرا شود و همچنین در مکان های با آب و هوای حساس، بعد از جوشکاری، محل جوش نیز ضدزنگ زده شود.

2- زیرسازی گالوانیزه فایبر سمنت برد

در ادامه، زیر سازی پروفیل های گالوانیزه سمنت برد، با معرفی پروفیل ها توضیح داده شده است. این بخش برای اجرای سمنت برد نما اهمیت بالایی دارد و باید به آن دقت بسیار زیادی داشته باشید تا نتیجه بسیار خوبی هم به دست آورید. در صورتی که هر سوالی برای اجرای ورق پانل سیمانی دارید و یا می‌خواهید انجام آن را به ما بسپارید، کارشناسان شرکت کندونما آماده ارائه مشاوره در زمینه نما سمنت برد به شما عزیزان هستند.

پروفیل گالوانیزه سمنت برد

انواع پروفیل زیرسازی فایبر سمنت برد و قابل استفاده در نمای ساختمان از جنس گالوانیزه هستند.

دو عامل اصلی رطوبت و حرارت باعث ایجاد انبساط طولی در فایبر سمنت برد می گردد، از این رو استفاده از پروفیل های گالوانیزه بر روی المانهای فلزی الزامی می باشد و اکیدا توصیه می گردد فایبر سمنت بورد مستقیما بر روی المانهای فلزی نصب نشود.

در زیرسازی فایبر سمنت برد، پروفیل های ورق گالوانیزه به ضخامت ۰.۷ میلیمتر تولید می شود و دلیل ساخت آن کنترل تغییرات ابعادی پنل سمنت برد است که بر اثر تغییرات دما و رطوبت رخ می دهد در واقع وجود این پروفیل باعث می شود که ورق فایبر سمنت برد مستقیما به آهن پیچ نشود و به دلیل منعطف بودن گالوانیزه نسبت به آهن، انقباض و انبساط ناشی از تغییرات دما در هر فصل را گرفته و نما حالت یکپارچگی خود را بهتر حفظ میکند و به صورت عمودی روی قوطی های آهنی نصب می گردد.

پروفیل گالوانیزه V:  اگر طول ورق سمنت برد بیش از 30 سانتی متر باشد در هر 30 سانتی متر یک پروفیل به نام V قرار می گیرد که باعث استحکام بیشتر نمای فایبر سمنت می شود و با دو پیچ به زیرسازی فلزی متصل می گردد. 

هنگامی که ارتفاع نما کم باشد (زیر 2 طبقه)، میتوانیم به جای استفاده از پروفیل های گالوانیزه از چوب زیرساز برای اجرای نمای سمنت برد یا نمای فایبر استفاده نماییم. این نکات بسیار اهمیت دارند و در مراحل نصب ورق سمنت برد بسیار مهم هستند. پس حتما باید به آن‌ها دقت کنید.

3- اجرای عایق ضد رطوبت (فایبر سمنت برد عایق رطوبت)

مرحله سوم اجرای عایق ضد رطوبت می باشد. به دلیل وجود سیمان در فایبر سمنت برد، با آب و رطوبت سازگاری خوبی دارد. ولی وجود الیاف سلولزی و جذب آب بالای آن باعث ایجاد انبساط ( در هنگام اشباع رطوبت) و انقباض ( در هنگام خشک شدن) و فشار ناشی از این کاهش و افزایش طول بر روی پیچ ها، نما را دچار اشکال و احتمالا باعث ایجاد ترک میشود. به همین منظور لازم است که قبل از نصب پنل های فایبر سمنت بورد، پشت پنل از سیلر مخصوص استفاده شود و بعد از نصب نیز از پرایمر و رنگ برای روی نما سمنت برد و به عنوان نمای فایبر سمنت استفاده می‌شود.

4- برش پنل های فایبرسمنت برد

یکی از مراحل مهم اجرای فایبر سمنت، برش پانل سیمانی است. برای برش این پنل ها می توان از ابزارهای مختلفی مانند اره برقی، اره مویی، و اره دستی استفاده کرد. برای برش فایبر سمنت برد از تیغه گرانیت بر استفاده می شود و معمولا برای اینکار از میز برش یا اره های دیسکی نجاری استفاده می گردد. برش فایبر سمنت برد بر اساس طرح مورد نظر صورت می گیرد.

5- پیچ در فایبر سمنت برد

برای اتصال پروفیل گالوانیزه به المانهای فلزی از پیچ بوکسی استفاده می شود و برای اتصال فایبر سمنت برد از پیچ های دو بال پروانه ای استفاده می گردد. دقت کنید که هرچه ضخامت سمنت برد بیشتر باشد، به پیچ بلندتر و محکم‌تر نیاز دارید. همچنین براساس نوع پانل های سیمانی که استفاده میکنید، نیاز به پیچ های مختلفی دارید. حتما دقت کنید که پیچ مناسب و با کیفیتی را انتخاب کنید تا بهترین نتیجه را نیز دریافت کنید. برای انتخاب یک پیچ مناسب، میتوانید از یک متخصص نیز سوال کنید.

نصب سمنت برد بر روی LSF

- روش اجرای دیگری که لازم است به آن پرداخته شود، نصب و اجرای سمنت برد بر روی پوشش های سازه lsf است.

در سازه های ال اس اف، فاصله اجرای استاد رانرها 60 سانتیمتر میباشد و بدین ترتیب نصب بر روی این سازه به آسانی صورت می گیرد. زیرسازی سمنت برد در سازه ال اس اف، شامل عایق های مختلف، شامل پشم سنگ، بخاربند، OSB می باشد.

اولین عایقی که به آن می پردازیم عایق پشم سنگ است.

1-پشم سنگ عايق

به دلیل ایستایی فوق العاده خوب پشم سنگ در مقابل آتش و سازگاری آن با محیط زیست، برای عایق کردن صدا و حرارت، در زیرسازی سمنت برد از پشم سنگ عایق استفاده می شود. پشم سنگ عایق حرارتی، صوتی و رطوبتی است که از الیاف معدنی ساخته می‌شود. ماده اولیه اصلی برای تولید پشم سنگ، سنگ بازالت است که از فعالیت‌های آتشفشانی به وجود می‌آید. این ماده در برابر آتش و رطوبت مقاومت بالایی دارد. این عایق مزایای بسیار زیادی برای استفاده در نمای فایبر دارد و برای کاربردهای مختلفی استفاده می‌شود.

 

2-عایق بخاربند

عایق دیگری که معمولا در زیرسازی سمنت برد بر روی lsf استفاده می گردد، عایق بخاربند است. از عایق بخاربند جهت مقاومت در مقابل جذب آب و حتی عبور بخار آب استفاده می شود. بخار آب یک ماده طبیعی است که در نتیجه فعالیت‌های روزانه انسان در ساختمان تولید می‌شود. این بخار آب می‌تواند از طریق دیوارها، سقف و کف ساختمان به بیرون نفوذ کند. اگر این بخار آب به بیرون نفوذ نکند، در فضای داخلی ساختمان تجمع می‌یابد و می‌تواند باعث ایجاد مشکلاتی شود که برای جلوگیری باید از این عایق استفاده کرد. عایق بخاربند در سمنت برد معمولا در زیر لایه پانل و روی سازه اصلی ساختمان نصب می‌شود. این امر باعث می‌شود که بخار آب تولید شده در داخل ساختمان به بیرون نفوذ نکند و باعث ایجاد مشکل نشود.

 

3-تخته osb

از تخته OSB به صورت یکپارچه و تخته در زیرسازی سمنت برد می توان استفاده کرد. مقاوم و ضد رطوبت در برابر هر نوع شرایط آب و هوایی و همچنین مستحکم در برابر خم شدن، فشار و کشش می باشد.

همچنین برای اجرای گوشه داخلی در پوشش سایدینگ سمنت بورد از پروفیل گالوانیزه W و اجرای گوشه داخلی در پوشش سایدینگ با پروفیل گالوانیزه G صورت میگیرد.

 

چه طور می‌توانیم دوام فایبر سمنت برد را افزایش دهیم؟

دوام فایبر سمنت برد به عوامل متعددی وابسته است که می‌توان آن ها را به سه دسته کلی مواد اولیه، فرآیند تولید و نصب و نگهداری تقسیم کرد.

 • کیفیت مواد اولیه: استفاده از سیمان پرتلند مرغوب، الیاف سلولزی باکیفیت و مواد افزودنی مناسب، مانند روان کننده ها و مواد مقاوم کننده در برابر آب و مواد شیمیایی، نقشی اساسی در افزایش مقاومت و طول عمر فایبر سمنت برد ایفا می‌کند.
 • فرآیند تولید فایبر سمنت بورد : پخت کامل در اتوکلاو، فشرده سازی مناسب و یکنواخت مواد، و استفاده از تکنولوژی های نوین در تولید، به افزایش استحکام، چگالی و مقاومت فایبر سمنت برد در برابر ضربه، سایش، شرایط آب و هوایی مختلف و سایر عوامل مخرب کمک می‌کند.
 • نصب و نگهداری: زیرسازی مناسب، اتصالات باکیفیت، درزگیری صحیح بین پانل ها و استفاده از پوشش های محافظ، مانند رنگ های ضد آب یا ضد اشعه UV، در نصب و نگهداری اصولی فایبر سمنت برد و افزایش طول عمر آن بسیار حائز اهمیت است.

با رعایت این نکات و انتخاب فایبر سمنت بورد از برندهای معتبر، می توان از این محصول به عنوان یک مصالح بادوام و با عمر طولانی در نمای ساختمان، دیوارهای داخلی و خارجی، سقف و کف استفاده کرد.

 

سمنت برد سیمانی با محیط زیست سازگار است؟

سمنت برد سیمانی به دلیل استفاده از مواد اولیه طبیعی مانند سیمان، الیاف سلولزی و آب، و فرآیند تولید کم مصرف و کم آلاینده، به عنوان یک مصالح دوستدار محیط زیست شناخته می‌شود. قابلیت بازیافت سمنت برد سیمانی و راندمان انرژی بالا در حفظ منابع طبیعی و کاهش انتشار گازهای گلخانه‌ای موثر است. همچنین، مقاومت سمنت برد سیمانی در برابر شرایط آب و هوایی مختلف، نیاز به مصالح جایگزین را کاهش می‌دهد و به حفظ محیط زیست کمک می‌کند.
با وجود مزایای ذکر شده، باید به انتشار دی اکسید کربن در فرآیند تولید سیمان و آسیب پذیری سمنت برد در برابر اشعه UV خورشید نیز توجه کرد.
در مجموع، سمنت برد سیمانی به عنوان یک مصالح با مزایای زیست محیطی قابل توجه شناخته می‌شود و می‌تواند در ساخت و سازهای پایدار و سبز مورد استفاده قرار گیرد.

فروش سمنت برد

یاد آور می شویم که برای دیدن نمونه کارهای انجام شده در زمینه اجرای نمای فایبر سمنت، به قسمت پروژه ها در منوی بالا مراجعه نموده و همچنین شرکت کندو نما در زمینه فروش سمنت برد فعالیت می کند و شما می توانید برای استعلام قیمت سمنت برد و مشاوره برای نصاب سمنت برد و اطلاعات کامل راجع به نصب آن ، از شماره مندرج در بالای سایت استفاده نمایید و با کارشناسان ما تماس بگیرید.

مشاوره با کارشناس فروش

همچنین ممکن است محل پروژه مورد نظرتان در مازندران یا البرز باشد، اطلاعات لازم در صفحه فایبر سمنت برد در مازندران و فایبر سمنت برد در البرز می باشد، مطالب این صفحات را حتما بخوانید و سپس از مشاورین ما، راهنمایی های لازم را دریافت نمایید.

چرا کندو نما؟

شرکت‌های مختلفی تولید کننده سمنت برد در ایران هستند و هر کدام نیز با توجه به محدودیت ها، انواع پانل سیمانی را تولید می‌کنند. تنوع محصولات هر کارخانه فایبر سمنت برد متفاوت است. تنوع انواع محصولات در کندو نما و سمنت برد نما بسیار بالاست و این یکی از بهترین مزیت‌های ماست.

پیش تر نیز به این مطلب اشاره کرده بودیم که کندو نما، شرکتی است که در زمینه فروش انواع فایبر سمنت برد و اجرای حرفه ای انواع ورق سیمانی فعالیت می‌کند. ما محصولات باکیفیت و متنوعی را با قیمت مناسب به مشتریان خود ارائه می‌کنیم. کندونما انواع نمای فایبر سمنت برد را با ضخامت‌ها، ابعاد و رنگ‌های مختلف عرضه می‌کند. شما می‌توانید با توجه به نیازتان، محصول مورد نظر را از نمایندگی سمنت برد کندونما  تهیه کنید و از آن نهایت استفاده را ببرید.اگر در زمینه قیمت فایبر سمنت برد طرح چوب و دیگر مدل های سمنت برد سوالی دارید می‌توانید با کارشناسان و مشاوران شرکت کندونما تماس بگیرید و با آنها ارتباط برقرار کنید.

اجرای سمنت برد توسط کندونما

روند سفارش و اجرای پانل سیمانی در کندونما

همان طور که می‌دانید پانل سیمانی یکی از پرکاربردترین مصالح ساختمانی برای نمای ساختمان است. روند سفارش اجرای ورق سیمانی نما توسط ما بسیار آسان است و شما با چند قدم کوتاه می‌توانید اجرای سمنت برد را به ما بسپارید. اگر به دنبال یک نمای ساختمان زیبا، مقاوم و با دوام هستید، پانل سیمانی کندونما گزینه مناسبی برای شماست. این پانل ها از مواد اولیه با کیفیت ساخته شده اند و به دلیل استفاده از سیستم پیچ و مهره، نصب و اجرای آنها بسیار آسان است.

برای سفارش پانل سیمانی نما از ما، کافی است با کارشناسان ما تماس بگیرید و اطلاعات مورد نیاز خود را در اختیار آنها قرار دهید. کارشناسان ما پس از بررسی نیازهای شما، بهترین طرح و رنگ فایبر سمنت برد را به شما پیشنهاد خواهند داد و شما به راحتی می‌توانید آن‌ها را تهیه و استفاده کنید. همچنین اگر با توجه به نکاتی که در این مطلب ذکر کردیم، پانل مناسب خود را انتخاب کردید، می‌توانید تصمیم بگیرید و یک مدل مناسب را خریداری کنید.

فرم ارسال دیدگاه

مهرزاد

۰۲:۰۲ | ۰۳/۰۱/۲۰

درست متوجه شدم که فایبر سمنت برد یه نمای خشکه؟

مهری

۰۹:۵۵ | ۰۳/۰۱/۲۰

سلام. وقت بخیر. من میخوام سمنت برد نما اجرا کنم، مصالح رو خریدم ولی سوالی که دارم اینه که میتونم روی آجر نمای ساختمان هم پانل ها رو نصب کنم یا در آینده مشکلی پیش میاد؟

عاطفه شهزادنیا

۱۰:۵۹ | ۰۳/۰۱/۲۱

شما تولید کننده سمنت بردید یا فقط اجرا میکنید؟ میخوام ببینم برای اجرا، قرارداد پیمانکاری باید ببندیم یا من باید فقط پانل ها رو از شما بخرم؟

اعظم پرنیا

۱۱:۰۸ | ۰۳/۰۱/۲۱

سمنت برد رو میشه رنگ هم کرد؟ من میخوام نمای رنگی بزنم

فرم ارسال دیدگاه

سوالات متدوال

سمنت برد ها مصالح ساختمانی هستند که به صورت گسترده در صنعت ساخت و ساز استفاده میشوند. مقاومت بالا، عایق حرارتی و صوتی، وزن سبک، قابلیت اجرا در نما و فضای داخلی، قابلیت رنگ آمیزی و سرعت و سهولت اجرا برخی از مزایای سمنت برد هستند که میتوانید با خیال راحت از آن ها استفاده کنید.

متخصصان حرفه ای ما، در شهرهای: تهران و حومه آن، کرج، مازندران،‌ اصفهان، رشت و گیلان خدمات اجرای انواع پانل سیمانی را ارائه میکند. دوستانی که در این شهرها تمایل به اجرای نمای ساختمان با این متریال دارند، میتوانند به راحتی درخواست خود را ثبت کنند.

بله، استفاده از سمنت برد می تواند باعث بالا رفتن ارزش ملکی ساختمان شود. این مصالح ساختمانی به دلیل افزایش طول عمر و دوام ساختمان، کاهش هزینه های انرژی و مقاومت در برابر آتش میتواند یک انتخاب بسیار عالی باشد که ارزش ساختمان را نیز بالاتر میبرند و آن را هرچه بیشتر زیبا میکنند.

شرکت طراحی سایت : ره وب

سوالی دارید؟ کلیک کنید!