سمنت برد و اجرای فایبر سمنت برد نما

بازسازی نما با متریال های خشک به دلیل استفاده از آهنکشی در نصب، به لحاظ زیبایی و امنیت بسیار مفید بوده و مهمتر از همه هیچ تخریبی را به همراه ندارد و در حین سکونت ساکنان نیز انجام پذیر خواهد بود و همچنین هیچگونه مزاحمتی برای آنان از نظر صوتی و نظافت نخواهد داشت و بدین ترتیب بهترین نوع بازسازی نما، استفاده از نمای خشک است.

بازسازی نمای ساختمان

می دانیم نمای ساختمان شکل ظاهری و منظره خارجی هر بنا و عمارتی است که بخش اصلی از هویت یک ساختمان را تشکیل می دهد و اثر مهمی بر نحوه برداشت مراجعان و تاثیر غیر قابل انکاری بر سیمای شهر دارد.

چنانچه بر خلاف نماهای داخلی ساختمان که بیشتر جنبه خصوصی دارد نمای بیرونی هر ساختمان حاکی از موقعیت اقتصادی ساکنان و میزان نظم طراح ساختمان و ذوق تزئین آنها می باشد هر چه نمای ساختمان زیباتر و جذاب تر باشد جلوه بهتری از وضعیت داخلی ساختمان را ظاهر می سازد و بازسازی نما تاثیر مستقیم در زیبایی فضای شهر و موقعیت ساکنان و سازندگان هر ساختمان دارد.

از آنجا که هر ساختمان مانند هر متریال دیگری دارای تاریخ انقضا می باشد و برای جلوگیری از فاجعه هایی مانند ساختمان پلاسکو در تهران بازسازی ساختمان امری ضروری می باشد و از طرفی به دلیل اینکه در اکثر ساختمان های قدیمی در ایران از سیستم نمای ملاتی و تر استفاده شده که متریال های غالب این سیستم آجر ،سنگ ، سیمان و... است و طبیعتا پس از مدتی به دلیل تغییرات جوی دچار آسیب های جدی میشود و نمای ساختمان را به وضعیتی بحرانی دچار می نماید ، که تنها راه چاره آن بازسازی کامل یا بازسازی بخش هایی از نماست.

در همین راستا مصالح و روش های اجرای متفاوتی وجود دارد که مهم ترین فاکتوری که باید در نظر گرفته شود وزن ساختمان است و عموما برای کاهش وزن هر ساختمان از متریال خشک استفاده می شود.

شرکت کندونما، با  بکارگیری متریال های مورد استفاده در نمای خشک مانند سمنت برد، نمای کامپوزیت، چوب ترموود و ...که دارای خصوصیاتی نظیر سرعت اجرای بالا، وزن سبک و افزایش عمر ساختمان می باشد اقدام به طراحی و اجرای نما در جهت بازسازی نمای ساختمان قدیمی سطح شهر می نماید که پروژه هایی نظیر شرکت آذین تنه از نمونه های بازسازی این شرکت می باشد.

کیفیت و دقت در انتخاب متریال و همچنین طراحی حرفه ای و اجرای دقیق از فاکتورهای مهم در بازسازی نما می باشد، که در این راستا می توانید از هم فکری  و تخصص کارشناسان ما بهره بگیرید.

مراحل بازسازی نمای ساختمان

همانطور که پیشتر نیز به این موضوع اشاره کردیم، بازسازی نمای ساختمان پس از مدت‌ها استفاده از آن، امری بسیار ضروری است. برای اینکه مرمت نما ساختمان را انجام دهید، باید برخی مراحل را طی کنید که در این قسمت به آن‌ها اشاره می‌کنیم.

مرحله اول: انتخاب مصالح مناسب

اولین مرحله در بازسازی نمای ساختمان، انتخاب مصالح مناسب برای آن است. مصالح مورد استفاده در نمای ساختمان باید کیفیت بالایی داشته باشند تا در برابر عوامل محیطی مانند باران، برف، باد و نور خورشید مقاوم باشند. همچنین، باید با کاربری ساختمان و شرایط آب و هوایی منطقه نیز سازگار باشند.

مصالح مختلفی برای نمای ساختمان وجود دارند که از جمله آن‌ها می‌توان به آجر، سنگ، سیمان، شیشه، آلومینیوم، ورق‌های فلزی و کامپوزیت اشاره کرد. انتخاب نوع مصالح به عوامل مختلفی مانند بودجه، سلیقه کارفرما و سبک معماری ساختمان بستگی دارد که در اولین مرحله، باید یک مصالح را برای نما خودتان انتخاب کنید.

مرحله دوم: طراحی نما

حالا که مصالح مناسب نما ساختمان خود را انتخاب کردید، نوبت به طراحی نما می‌رسد. طراحی نما باید با توجه به عوامل مختلفی مانند سبک معماری ساختمان، کاربری ساختمان، شرایط آب و هوایی منطقه و بودجه کارفرما انجام شود. در طراحی نما باید به نکات مختلفی مانند زیبایی، کارایی، ایمنی و سازگاری با محیط زیست توجه کرد. همچنین، باید به این نکته توجه داشت که نمای ساختمان باید با سایر ساختمان‌های اطراف همخوانی داشته باشد.

مرحله سوم: اجرای نما

در مرحله بعد، پس از طراحی نما، نوبت به اجرای آن می‌رسد. اجرای نما باید توسط متخصصان مجرب و با استفاده از تجهیزات و مصالح مناسب انجام شود. در اجرای نما باید به نکات مختلفی مانند ایمنی کارگران، رعایت استانداردها و کیفیت کار توجه کرد. همچنین، باید به این نکته توجه داشت که اجرای نما باید در کوتاه‌ترین زمان ممکن و با کمترین مزاحمت برای ساکنان ساختمان انجام شود.

بازسازی نمای شرکت آذین تنه

پروژه بازسازی نما

فرم ارسال دیدگاه
تا کنون نظری ثبت نشده است. شما اولین نفری باشید که نظرتان را ثبت می کنید!

فرم ارسال دیدگاه

سوالات متدوال

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک استلورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است

شرکت طراحی سایت : ره وب

سوالی دارید؟ کلیک کنید!