Inner Banner

طراحی و اجرای نمای چوبی

 

نمای چوبی یکی از بی نظیرترین نماهای حال حاضر کشور از حیث زیبایی میباشد این نما به دلیل گرمایی که به محیط میدهد و طبیعی بودن آن، با استقبال زیادی در ایران مواجه شده است و به شرط انتخاب یک برند خوب و اجرای مناسب سالیان سال نیز در صدر انتخاب عموم قرار خواهد گرفت.

ترمووود (چوب حرارت دیده) محصولی است که در یک فرایند با دمای بالا تولید می شود. این فرایند در کشور فنلاند بوجود آمده و توسعه یافته است .

ویژگی های چوب ترمو:

عدم تغییر ابعاد، ثابت بودن رطوبت چوب، مقاومت در برابر پوسیدگی، عدم تاب برداشتن الوارها و یکنواختی رنگ چوبها

کاربرد چوب ترمو:

فضاهایی که در شرایط جوی همچون سرما و گرما و بارندگی و رطوبت و حشرات و یو وی آفتاب قرار دارند، که از آن جمله می توان نمای بیرونی ساختمان، کف محوطه های باز (دکینگ)، پل، فلاور باکس، کنار استخر، آلاچیق، پرگولا، سونا، کلبه و ویلای چوبی و... را نام برد.

مزایای چوب ترمو:

دوام بالا، ثبات مشخصات ابعادی، زیبایی چشمگیر، طول عمر بالا، ثبات رنگ قهوه ای در سراسر چوب، فاقد هرگونه مواد شیمیایی و رزین، عایق حرارتی و مقاوم در برابر پوسیدگی، کاهش وزن و آزمایش شده در برابر سلامتی انسان

نصب چوب ترمو:

چوب های ترمو روی زیرسازی انجام شده (فلزی یا سیمانی) با اتصال هایی مثل پیچ یا میخ ضدزنگ به چوب زیرساز نصب میشود و نیاز است از مصالح ساحتمانی فاصله داشته و همچنین گردش هوا در اطراف نیز ضروری می باشد. در نصب زیر سازی رعایت فاصله 60 تا 80 سانتی متری برای نمای ساختمان و 50 تا 60 سانتی متری رابرای دکینگ ضروری می باشد.

فرآیند ترمووود:

  • فاز 1: افزايش دما و خشک کردن در دمای بالا
    در فازاول فرآيند ترموود دماي چوب با استفاده از گرما و بخار آب افزایش داده می‌شود، به‌طوری که دمای کوره به حدود 100 درجه سانتی گراد می‌رسد. و بعد به تدریج و به شکل یکنواخت دما تا130 درجه سانتی گراد افزايش داده می شود. در این فاز از فرآیند ترموود از بخار آب براي جلوگيري از ترك برداشتن چوب در جریان حرارت‌دهی بهره گيري ميشود. به علاوه بخار آب مانع بروز واکنش‌های شيميايي داخل چوب می‌شود. در اين مرحله محتوای رطوبت چوب ترمووود تقریباً به صفر می رسد.
  • فاز 2: حرارت‌دهی
    وقتی خشک‌سازی چوب در دمای بالا انجام می شود در فاز دوم فرآیند، دماي داخل کوره در حدود 180 تا 220 درجه سانتی گراد (بسته به استاندارد ترموود) افزايش می یابد. پس از رسيدن به این دما بنا به کاربرد نهایی مورد نظر برای چوب ترمو به مدت 32 ساعت در اين دما حفظ می شود. در اين فاز بخار آب از آتش گرفتن چوب جلوگیری می‌کند.
  • فاز 3: رطوبت‌دهي و خنک کردن
    در مرحله آخر فرآیند ترموود با اسپری کردن آب روي چوب ها دماي آنها كاهش پیدا می‌کند. وقتی دمای چوب ترمو به حدود 80 تا 90 درجه سانتی گراد رسید رطوبت‌دهی مجدد برای رساندن چوب به رطوبت مناسب رخ می‌دهد. نتيجه این کار ایجاد چوب ترموود با رطوبتي معادل 4 تا 7 درصد است.

 

برای بازدید از نمونه کارهای انجام شده به قسمت پروژه ها در منوی بالا مراجعه فرمایید و برای بازدید حضوری با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید.

 

 

محصولات دیگر کندو نما :

سمنت برد
بازسازی نما
کامپوزیت