Inner Banner

شیشه فریم لس

امتیاز دهید :

طراحی و اجرای شیشه فریم لس

نمای شیشه فريم لس Frame Less

استفاده از شیشه به عنوان یک متریال، جزء لاینفک هر ساختمان محسوب می گردد؛ که علاوه بر زیبایی، امکان استفاده از حداکثر روشنایی خورشید را فراهم میکند. امروزه با ظهور شیشه های دو یا سه جداره، نمای شیشه ای از عایق صوتی و حرارتی بسیار مناسب نیز بهره برده است. استفاده از این نماهای مدرن سبب گردیده که جزییات نصب متفاوت نیز طراحی گردد که از آن جمله شيشه های فريم لس و نماهای لامل (Face Cap ) می باشد .

در نماهای فریم لس شیشه ای، قابهای آلومینیومی نگهدارنده شیشه (شیشه ها می توانند تک جداره و یا دوجداره باشند) بر روی یک فریم فولادی که از پروفیل هایی با سایزهای متفاوت ساخته شده نصب و فیکس می گردند. فواصل شیشه ها با یکدیگر چنان نزدیک بوده که فریم فولادی حائل قابهای آلومینیومی از نمای روبرو دیده نخواهد شد .

 

مزيت های سيستم فریم لس Frame Less

  • فریم نگهدارنده شیشه از خارج، بسیار با ظرافت دیده میشود و سطح بصری یکنواختی از شیشه میدهد.
  • شیشه ها به آسانی نصب و تعویض میگردد.
  • تنش های سازه اصلی بنا به هیچ عنوان به شیشه انتقال داده نمیشود ومیتوان یک مرز جداکننده بین سازه نما و سازه اصلی ایجاد کرد.
  • میتوان از باز شو مخفی در نما استفاده کرد.
  • هر یک از فریم ها میتواند به صورت مستقل در برابر زلزله عمل میکند.
  • سبکی وزن، مقرون به صرفه بودن، دارا بودن واشر های مخفی جهت آب بندی، عدم محدودیت رنگ فریم نیز از مزایای استفاده از این نوع نمای شیشه ای میباشد.

 

 

اجرای شیشه فریم لس Frame less

در این سیستم ابتدا سطح نما بصورت شبکه بندی کامل زیر سازی شده و پروفیل های آلومینیومی فریم نما روی این شبکه بندی قرار می گیرند به این صورت که ابتدا سطح نما توسط پروفیل های فلزی 40*40 با دقت شبکه بندی گردیده و سپس فریم نما در داخل این شبکه ها قرار می گیرد. وجود لاستیک های هوابندی و آب بندی در اطراف فریم و شیشه باعث گردیده سطح نما کاملاً ایزوله گردد. این فریم هم به صورت باز شو و هم به صورت فيکس قابل اجرا می باشد .

 

 

پروژه نمای شیشه ای
پروژه نمای فریملس