سمنت برد و اجرای فایبر سمنت برد نما

فایبر سمنت برد

سمنت برد یا فایبر سمنت برد cement board که با نام پانل سیمانی نیز شناخته می‌شود، صفحات پیش ساخته سیمانی است که با الیاف طبیعی سلولزی و سیلیس در جهت افزایش خواص مکانیکی، ترکیب منحصر به فردی را تشکیل داده تا ثبات این محصول در تمامی شرایط اقلیمی تضمین گردد و به همین دلیل نیز انتخابی بسیار محبوب بین افراد مختلف است. شرکت کندو نما از فایبر سمنت برد در تمامی پوشش های ساختمان از قبیل نما، دیوارهای خارجی و داخلی، سقف کاذب داخلی و خارجی استفاده می کند و به دلیل اینکه تغییرات آب و هوایی، آسیبی به این فایبرها نمی رساند می توان از نمای سمنت برد در مناطق مرطوب و شرایط سخت آب و هوایی به راحتی استفاده کرد. برای اینکه درباره نمای فایبر سمنت اطلاعات بیشتری کسب کنید و با خدمات ما نیز بیشتر آشنا شوید و اجرای سمنت برد را به راحتی انجام دهید، با ما همراه باشید.
سمنت برد

در دنیای ساخت و ساز مدرن، پانل های سیمانی به عنوان یکی از مصالح ساختمانی بسیار محبوب شناخته میشوند که به سرعت میزان محبوبیت آن ها افزایش پیدا کرده است و طرفداران هرچه بیشتری دارد. سمنت برد از ترکیب سیمان، الیاف و آب ساخته شده است و تمام این مواد، ترکیبی را به وجود آورده اند که استحکام بسیار بالایی دارد و برای کسانی که به دنبال مصالحی با دوام و با استحکام هستند، یک انتخاب بسیار عالی است.

جالب است بدانید که پانل های سیمانی نسبت به زلزله، طوفان، یخ زدگی، آتش و رطوبت مقاومت بسیار بالایی دارند و با استفاده از آن خیال شما از بابت استحکام ساختمان و نمایی که برای ساختمان خود استفاده میکنید راحت است. پانل های سیمانی تنوع بسیار بالایی نیز در طرح و رنگ و مدل دارند که هر کدام برای یک کاربرد خاصی مناسب است. همچنین به راحتی نیز میتوانید این مصالح را رنگ آمیزی کنید و هر رنگی که دوست دارید داشته باشید. این انتخاب را برای افراد سخت پسند راحت تر میکند.

اگر میخواهید به سرعت، یک نمای فوق العاده زیبا و جذاب نصب کنید و هم در زمان و هزینه های خود صرفه جویی کنید، از کاربردهای مختلف بهره مند شوید، به محیط زیست هیچ آسیبی نرسانید، از زیبایی، کارآمدی و تنوع بهره مند شوید و حرارت و صوت را عایق کنید، به تنوع بسیار بالایی دسترسی داشته باشید و به سرعت و با هزینه بسیار کمتر بهترین نما را برای ساختمان خودتان نصب کنید، پس جای درستی هستید. یکی از بهترین انتخاب ها برای شما، سمنت برد است که بهترین کاربردها را برای شما دارد و میتوانید به راحتی از آن استفاده کنید.

 

پروژه های سمنت برد کندونما

در این قسمت میتوانید برخی از پروژه های انجام شده توسط کندونما را مشاهده کنید:

پروژه قیطریه سمنت برد

پروژه سوله شرکت سهند صنعت سرتاکقبل و بعد از پروژه نمای ساختمان مسکوی یزد

چرا سمنت برد اجرا کنیم؟

چرا نمای سمنت برد اجرا كنیم؟ همانطور که می‌دانید این مصالح ساختمانی از محبوبترین مصالح در دنیا هستند. اما علت محبوبیت آن چیست؟ در ادامه دلایل محبوبیت این مصالح سیمانی را بررسی میکنیم.

 • نمای فایبر سمنت برد به صورت خشك اجرا شده و در آن از ملات استفاده نمی شود.
 • سمنت برد نما به دلیل استفاده از پیچ و فاصله از بدنه اصلی ساختمان، كاملا ضد زلزله است.
 • این مصالح از مقاومت و دمای كافی در برابر گرما و سرمای شدید و تابش مستقیم نور خورشید برخوردار است و فاصله ایجاد شده بین متریال فایبر سمنت برد و نمای اصلی باعث شده است که بصورت عایق حرارتی و صوتی عمل كند.
 • اجرای انواع سمنت برد به صورت ترکیبی با سایر نماهای دیگر به راحتی قابل اجرا می باشد.
 • فایبرسمنت به دلیل جذب آب پایین، دارای مقاومت بالا در برابر عوامل جوی بوده و برای تمامی مناطق با هرگونه شرایط آب و هوایی مناسب است.
 • این پانل به صورت تركیبی با سایر نما ها قابل اجرا می باشد.
 • فایبر سمنت از تنوع در رنگ و ابعاد و طرح برخوردار است.
 • این مصالح در برابر آتش بسیار مقاوم بوده و جز متریال های ضد حریق محسوب می گردد.
 • نمای فایبرسمنت مورد تایید شهرداری می باشد.
  مزایا معایب
سمنت برد

✅ عدم نیاز به تعمیر و نگهداری

✅ نصب سریع

✅ عملکرد مناسب در برابر زلزله

✅ ضد حریق

✅ رنگ پذیری بالا

✅ وزن سبک حدود ۳۰ کیلو

❌ عدم اجرای نماهای گرد و مورب
سنگ

✅ دوام بالا

✅ کارایی انرژی (در زمستان گرما را جذب و در شب به آرامی رها میکند)

✅ عایق خوب

❌ وزن سنگین

❌ دشواری تعمیر و تغییر

❌ زمان بر بودن

آجر

✅ مقاومت در برابر فشار و یخ زدگی انبساط و انقباض

✅ قابلیت بازیافت

✅ قیمت پایین

❌ جذب آب و شوره زدن

❌ جرم پذیری بالا

❌ وزن زیاد

❌ نیاز به تعمیر و نگهداری منظم

❌ تغییرات دما می تواند باعث ترک خوردگی دیوار شود

 

انواع سمنت برد

اگر با انواع مدل‌های مختلف سمنت برد آشنایی داشته باشید،‌ راحت تر می‌توانید نوع مناسب را انتخاب کنید و برای اجرای فایبرسمنت نیز دستتان باز است زیرا نسبت به مراحل اجرای صحیح و اصولی آگاهی کافی دارید. برای مثال اگر قصد اجرای سمنت برد نما دارید، با آشنایی بیشتر با مدل‌های مختلف، می‌توانید مناسبترین و بهترین مدل فایبر سمنت را برای شرایط آب و هوایی و منطقه ساختمان خود انتخاب کنید و از آن به درستی استفاده کنید. در ادامه با ما همراه باشید تا با انواع فایبر سمنت برد آشنا شویم و آن ها را مقایسه کنیم.

انواع سمنت برد

 • سمنت برد طرح چوب

سمنت برد طرح چوب یکی از مدل های محبوب این مصالح ساختمانی می باشد که جایگزین ایده آل چوب طبیعی در نمای ساختمان و دکوراسیون است و علاوه بر کاهش مصرف چوب طبیعی مشکلاتی نظیر حریق و تاثیر رطوبت و نفوذ حشرات و تعمیر و نگهداری را ندارد. به دلیل همه این موارد، در بین انواع سمنت برد نما، این مورد محبوبیت بسیاری برای استفاده دارد. با توجه به ویژگی‌ها و کاربردهای این نوع سمنت برد، می‌توان گفت که این محصول گزینه مناسبی برای پوشش نمای ساختمان‌های مسکونی، تجاری، و ویلایی است. این محصول در برابر عوامل محیطی مقاوم است، ضد حریق است، ضد آب است، وزن سبکی دارد، و قیمت مناسبی دارد. برای استعلام قیمت و خرید آن، با شماره های مندرج در بالای سایت تماس بگیرید.

نام محصول ابعاد سمنت برد طرح چوب cm ضخامت ورق طرح چوب mm کاربرد نمای سمنت برد طرح چوب
فایبر سمنت طرح چوب 20×240 8 نمای ساختمانهای مسکونی و ویلایی، دکوراسیون داخلی، مناسب جهت محیط های مرطوب حتی با شرایط یخبندان

سمنت برد طرح چوب

 • سمنت برد ساده

فایبر سمنت برد ساده در نمای ساختمان، به عنوان یک دیوار سمنت برد، در دیوارهای داخلی و خارجی، کف و سقف بکار برده می شود و از آنجا که رطوبت آسیبی به این محصول نمی رساند و می توان از آن در محل های مرطوب مانند حمام، دستشویی و آشپزخانه ساختمان استفاده نمود، یکی از انواع نماهای محبوب و پرکاربرد می باشد.

نام محصول ابعاد cm ضخامت ورق سمنت برد mm کاربرد نمای فایبر سمنت برد ساده
فایبر سمنت ساده 120×240 6 سقف کاذب، زیر کار کاشی و سرامیک در محیط های مرطوب
سمنت برد ساده 120×240 8 نما، دیوار داخلی، دیوار خارجی، زیر کار کاشی و سرامیک در محیط های مرطوب، دیوارهای ضد حریق
پانل سیمانی ساده 120×240 10 نما، دیوار داخلی، دیوار خارجی، زیر کار کاشی و سرامیک در محیط های مرطوب، دیوارهای ضد حریق
پانل سیمانی ساده 120×240 12 نما، دیوار داخلی، دیوار خارجی، زیر کار کاشی و سرامیک در محیط های مرطوب، دیوارهای ضد حریق
پانل سیمانی ساده 120×240 18 کف سازه ای

سمنت برد ساده

 • پانل سیمانی طرح آجر

پانل سیمانی طرح آجر، یکی از جدیدترین مصالح ساختمانی است که امروزه برای ایجاد نما سمنت برد مورد استفاده قرار می گیرد. این پانل ها از سیمان، الیاف سلولزی و مواد افزودنی ساخته می شوند و طرح آجر طبیعی را به خوبی شبیه سازی می کنند. تنوع بالا در طرح و رنگ و مقاومت بالای این مصالح، آن‌ها را به یک انتخاب خوب تبدیل کرده است.

قیمت سمنت برد طرح چوب

 • سمنت برد طرح اسلیمی

در نمای ساختمان همچنین می توان از سمنت برد طرح اسلیمی و تناسب با معماری و فرهنگ ایرانی استفاده کرد. طرح های اسلیمی از جمله طرح‌های اصیل و سنتی ایرانی هستند که از قرن ها پیش در معماری و هنر ایران مورد استفاده قرار می‌گرفته‌اند. این طرح‌ها معمولا بر اساس خطوط منحنی و تکرار شونده ایجاد می‌شوند و دارای ظرافت و زیبایی خاصی هستند. در این مدل، طرح‌های اسلیمی با استفاده از دستگاه‌های برش واترجت بر روی ورق‌های پانل های سیمانی ایجاد می شوند. این دستگاه‌ها می‌توانند انواع طرح‌های اسلیمی را با دقت و ظرافت بالا بر روی ورق‌های پانل ایجاد کنند.

سمنت برد طرح اسلیمی

تنوع بالا انواع فایبرسمنت برد اهمیت بالایی دارد. در کندونما، شما می‌توانید به تمامی این انواع نمای فایبر سمنت دسترسی داشته باشید و از آن‌ها نهایت استفاده را ببرید. برای دریافت اطلاعات بیشتر درباره مدل‌های مختلف، می‌توانید با ما تماس بگیرید و از کارشناسان ما راهنمایی بگیرید.

مقایسه انواع سمنت برد

ویژگی سمنت برد ساده سمنت برد اسلیمی پانل سیمانی طرح چوب سمنت برد طرح آجر
ظاهر صاف و یکدست دارای خطوط موازی برجسته شبیه به چوب طبیعی شبیه به آجر واقعی
کاربرد دیوار داخلی، سقف، زیرسازی کاشی و سرامیک دیوار داخلی، سقف نمای خارجی، دیوار داخلی، حصار نمای خارجی، دیوار داخلی
مزایا قیمت مناسب، نصب آسان، رنگ پذیری زیبایی ظاهری، پنهان کردن خطوط صاف زیبایی ظاهری، حس گرما و طبیعی بودن زیبایی ظاهری، حس کلاسیک و قدیمی
معایب ظاهر ساده، بدون طرح قیمت کمی بالاتر از نوع ساده قیمت بالا، نیاز به زیرسازی مناسب قیمت بالا، نیاز به زیرسازی مناسب
مقاومت مقاوم در برابر رطوبت، آتش، حشرات مقاوم در برابر رطوبت، آتش، حشرات مقاوم در برابر رطوبت، آتش، حشرات

مقاوم در برابر رطوبت، آتش، حشرات

چگونه یک سمنت برد انتخاب کنیم؟

پس از آشنایی بیشتر با انواع فایبر سمنت برد، برای اجرا و نصب درست پانل سیمانی، باید یک نوع مناسب را برای خودتان انتخاب کنید و از آن استفاده کنید. برای انتخاب سمنت برد مناسب، باید به عوامل مختلفی توجه کرد. از جمله این عوامل می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • نوع کاربرد: پانل‌های سیمانی در ضخامت‌های مختلفی تولید می‌شوند. هرچه ضخامت آن‌ها بیشتر باشد، مقاومت آن‌ها در برابر فشار و ضربه نیز بیشتر خواهد بود. بنابراین، باید با توجه به نوع کاربرد، ضخامت مناسب پانل سیمانی را انتخاب کرد.
 • نوع زیرسازی: سمنت بردها را می‌توان بر روی زیرسازی‌های مختلفی از جمله چوب، فلز، و بتن نصب کرد. برای هر نوع زیرسازی، باید از پیچ‌های مخصوص استفاده کرد.
 • شرایط محیطی: انواع پانل سیمانی در برابر شرایط محیطی مختلف از جمله رطوبت و آتش مقاوم هستند. با این حال، برای مناطقی که در معرض رطوبت یا آتش قرار دارند، باید از پانل‌های سیمانی مخصوص استفاده کرد.

با توجه به این عوامل، می‌توان فایبر سمنت برد مناسب را انتخاب کرد و از مزایای آن بهره‌مند شد. همچنین متوجه شدیم که انتخاب پنل سیمانی مناسب، نقش مهمی در عملکرد و دوام آن نیز دارد. بنابراین، باید به عوامل مختلفی از جمله نوع کاربرد، نوع زیرسازی، و شرایط محیطی توجه کرد. همچنین برای انتخاب یک مدل نمای فایبر سمنت مناسب، می‌توانید از مشاوران ما نیز راهنمایی بگیرید.

مزایای سمنت برد

سمنت برد، یک نوع مصالح ساختمانی است که به دلیل مزایای متعددش ، در صنعت ساختمان سازی بسیار محبوب شده است و می تواند گزینه مناسبی برای ساخت و ساز باشد. دوام، سطح ایمنی بالا و نصب سریع و آسان تنها برخی از مزایای بسیار این مصالح محسوب می شوند.

ویژگی های سمنت برد

۱. دوام فایبر سمنت برد:

اولین مزیت فایبرسمنت این است که به دلیل استفاده از تکنولوژی اتوکلاو ورق سیمانی نما از دوام بسیار خوبی برخوردار بوده و باعث شده علاوه بر وزن مخصوص پایین از مقاومت خمشی و فشار بالایی برخوردار باشد و همچنین این فایبر انعطاف پذیری منحصر به فردی داشته باشد و ضمن حفظ حق منابع طبیعی، باعث کاهش هزینه های تعمیر و نگهداری نیز بشود.

۲. سطح ایمنی بالای فایبر سمنت برد :

فایبر سمنت برد در مقابل مصالح سنتی مانند سنگ با وزن بسیار بالا، دارای وزن بسیار پائینی می باشد که همین امر باعث بالا رفتن ضریب ایمنی ساختمان مخصوصا در برابر زلزله می باشد و توانایی بسیار بالایی از نظر میزان مقاومت طبیعی از جمله قرار گرفتن در معرض آتش دارد.

۳. نصب سریع و آسان پانل سیمانی:

نصب سمنت برد به صورت سریع و آسان است و این امتیاز یکی دیگر از مزایای آن می باشد. نصب خشک و سریع پانل سیمانی در مصرف آب در ساختمان سازی نقش بسزایی دارد و همینطور با توجه به انجام عملیات زیر سازی و نصب با استفاده از آهن و گالوانیزه، سرعت عملیات نصب بسیار بالا است .

۴. صرفه جویی در مصرف انرژی با استفاده از نمای سمنت برد:

نمای سمنت برد در ساختمان به عنوان یک عایق حرارتی بسیار خوب عمل می کند که در کنار آن به همراه عایق های مختلف از جمله پلی استارین، پشم سنگ و یا بتن سبک میتواند محیطی آرام و عاری از آلودگی صوتی ایجاد نماید که موجب صرفه جویی در مصرف انرژی شده و الزامات مبحث 19 مقررات ساختمان را برآورد می سازد.

۵. گواهینامه فنی فایبر سمنت برد

بر اساس استاندارد EN12467 در رده مقاوتی A3 صادر شده است و همچنین کیفیت و خصوصیات ظاهری، ثبات فیزیکی و مکانیکی پانل سیمانی مورد تائید مرکز تحقیقات ساختمان و مسکن جهت استفاده در تمامی شرایط اقلیمی قرار گرفته است.

تماس با کندونما در واتساپ

۶. رده مقاومتی سمنت برد

رده مقاومتی فایبر سمنت برد براساس میزان مقاومت خمشی پس از 24 ساعت غوطه وری در آب اندازه گیری میشود. این رده مقاومتی و نتایج آن، یکی از مهمترین ویژگی های سمنت برد است که باید در هنگام انتخاب آن مورد توجه قرار گیرد. هرچه این رده بالاتر باشد، نشان دهنده این است که مقاومت بیشتری در برابر بارهای وارده دارد.

مهمترین آزمایشاتی که به صورت مستمر توسط مرکز تحقیقات ساختمان ایران درباره فایبر سمنت نما انجام شده است به شرح زیر می باشد:

 • دانسیته فایبر سمنت برد

براساس استاندارد EN 12497 حداقل دانسیته مجاز، 1000 کیلوگرم بر متر مکعب می باشد. شایان ذکر است در امر مقایسه محصولات مشابه با مقاومت خمشی یکسان، مصالحی که دانسیته پایین تری دارد از مزیت سبکی نسبت به محصول مشابه برخوردار خواهد بود.

 • آزمون یخ زدن

براساس این آزمون نمونه های محصول در چرخه 100 مرتبه ای، منجمد و سپس داخل کوره خشک می شوند که میزان افت مقاومت خمشی پس از تکمیل چرخه می بایست در محدوده استاندارد EN 12467 قرار گیرد.

 • آزمون آب گرم فایبر سمنت برد

آزمون تاثیر آبگرم روی صفحات سیمانی با غوطه وری نمونه ها طی 56 در دمای 60درجه انجام می پذیرد در این حالت میزان افت مقاومت خمشی پس از تکمیل دوره میبایست در محدوده استاندارد EN 12467 قرار گیرد.

 • آزمون تر و خشک شدن فایبر سمنت برد

نمونه های ورق سیمانی در این آزمون در 50 سیکل 6 ساعته تر و خشک می شوند که میزان افت مقاومت خمشی پس از تکمیل دوره می بایست در محدوده استاندارد EN 12467 قرار گیرد.

تفاوت فایبر سمنت برد و سمنت برد 

احتمالا نام سمنت برد و فایبر سمنت برد نما را همیشه کنار همدیگر میشنویم. اما این دو چه تفاوتی دارند؟ هر دو صفحات سیمانی هستند که از ترکیب سیمان، الیاف و آب ساخته می شوند. اما تفاوت اصلی این دو محصول در نحوه استفاده از الیاف است. در فایبر، الیاف به صورت یکنواخت در کل مقطع صفحه وجود دارند، در حالی که در سمنت برد، الیاف به صورت شبکه ای در دو طرف صفحه قرار می‌گیرند.

این تفاوت در نحوه استفاده از الیاف، باعث ایجاد تفاوت‌هایی در ویژگی‌های این دو محصول می‌شود. فایبرها به دلیل وجود الیاف یکنواخت در کل مقطع، دارای استحکام کششی و خمشی بالاتری نسبت به سمنت برد هستند. همچنین، نمای فایبرسمنت دارای سطح صاف‌تری نسبت به دیگر پانل های سیمانی است و نیازی به اجرای پلاستر نهایی ندارد.

نحوه اجرای نمای فایبر سمنت برد

نحوه اجرای سمنت برد به عوامل مختلفی مانند محل اجرا (نما یا داخل ساختمان)، نوع پانل های سیمانی (صاف یا طرح چوب) و نوع زیرسازی بستگی دارد. اما به طور کلی، مراحل اجرای این مصالح شامل: آماده سازی، زیرسازی، نصب، درزگیری و آب بندی است.

نصب سمنت برد

اگر می‌خواهید خودتان پانل سیمانی را نصب کنید و یا حتی می‌خواهید نصب و اجرای آن را فرد دیگری برای شما انجام دهد، آشنایی کوتاهی با مراحل صحیح نصب و اجرای پانل سیمانی، می‌تواند امر بسیار مهمی برای شما باشد که با دقت کردن به آن، می‌توانید از صحیح بودن اجرای سمنت بورد اطمینان بیشتری داشته باشید. اما با وجود مطالعه این مراحل، اگر در این زمینه حرفه ای نیستید، برای اطمینان از یک متخصص مشاوره بگیرید و سوالات خود را از او بپرسید. دستور العمل و آموزش نصب سمنت برد و به صورت زیر می باشد:

مراحل اجرای سمنت برد

1- زیرسازی فلزی سمنت برد

- زیر سازی فلزی سمنت برد نما یا اجرا و نصب المانهای عمودی (وال پست) با قوطی 80*40: به دلیل اینکه در بیشتر پروژه های ساختمانی دیوارهای پیرامونی از مصالح سبک ساخته می شوند و تنها نقاط اتصال سازه ای که برای نما اجرا می شود از طریق تیرهای طبقات می باشد، جهت اجرای اتصال المانهای افقی وال پست بکار می رود و چون بار وارد شده به نما به این سازه منتقل می گردد، از قوطی 80*40 و یا بنابر محاسبات طراح پروژه از قوطی های مناسب استفاده می گردد. به دلیل استفاده از پروفیل های گالوانیزه M و V که به صورت عمودی نصب میشود، باید زیرسازی فلزی افقی با قوطی 40*40 به فاصله عمودی نهایتا 1.5 متر بر روی زیرسازی عمودی استفاده کرد. لازم به ذکر است قبل از اجرای زیرسازی فلزی، میبایست پوشش مناسب ضد زنگ بر روی آنها اجرا شود و همچنین در مکان های با آب و هوای حساس، بعد از جوشکاری، محل جوش نیز ضدزنگ زده شود.

2- زیرسازی گالوانیزه فایبر سمنت برد

این بخش برای اجرای سمنت برد نما اهمیت بالایی دارد و باید به آن دقت بسیار زیادی داشته باشید تا نتیجه بسیار خوبی هم به دست آورید. در صورتی که هر سوالی برای اجرای ورق پانل سیمانی دارید و یا می خواهید انجام آن را به ما بسپارید، کارشناسان شرکت کندونما آماده ارائه مشاوره در این زمینه به شما عزیزان هستند. اما نحوه انجام این مرحله را به صورت دقیق بررسی کنیم.

پروفیل گالوانیزه پانل سیمانی

انواع پروفیل زیرسازی فایبر سمنت برد نما و قابل استفاده در نمای ساختمان از جنس گالوانیزه هستند.

دو عامل اصلی رطوبت و حرارت باعث ایجاد انبساط طولی در فایبر سمنت بورد می گردد، از این رو استفاده از پروفیل های گالوانیزه بر روی المانهای فلزی الزامی می باشد و اکیدا توصیه می گردد فایبر سمنت بورد مستقیما بر روی المانهای فلزی نصب نشود.

در زیرسازی فایبر سمنت بورد، پروفیل های ورق گالوانیزه به ضخامت ۰.۷ میلیمتر تولید می شود و دلیل ساخت آن ها کنترل تغییرات ابعادی پنل سمنت برد است که بر اثر تغییرات دما و رطوبت رخ می دهد در واقع وجود این پروفیل باعث می شود که ورق فایبر مستقیما به آهن پیچ نشود و به دلیل منعطف بودن گالوانیزه نسبت به آهن، انقباض و انبساط ناشی از تغییرات دما در هر فصل را گرفته و نما حالت یکپارچگی خود را بهتر حفظ میکند و به صورت عمودی روی قوطی های آهنی نصب می گردد.

پروفیل گالوانیزه V: اگر طول ورق سمنت بورد بیش از 30 سانتی متر باشد در هر 30 سانتی متر یک پروفیل به نام V قرار می گیرد که باعث استحکام بیشتر نمای فایبر سمنت می شود و با دو پیچ به زیرسازی فلزی متصل می گردد. 

هنگامی که ارتفاع نما کم باشد (زیر 2 طبقه)، میتوانیم به جای استفاده از پروفیل های گالوانیزه از چوب زیرساز برای اجرای نمای فایبر استفاده نماییم. این نکات بسیار اهمیت دارند و در مراحل نصب ورق سمنت برد بسیار مهم هستند. پس حتما باید به آن‌ها دقت کنید.

3- اجرای عایق ضد رطوبت (فایبر سمنت برد عایق رطوبت)

مرحله سوم، اجرای عایق ضد رطوبت می باشد. به دلیل وجود سیمان، فایبر سمنت برد با آب و رطوبت سازگاری خوبی دارد. ولی وجود الیاف سلولزی و جذب آب بالای آن باعث ایجاد انبساط ( در هنگام اشباع رطوبت) و انقباض ( در هنگام خشک شدن) و فشار ناشی از این کاهش و افزایش طول بر روی پیچ ها، نما را دچار اشکال و احتمالا باعث ایجاد ترک میکند. به همین منظور لازم است که قبل از نصب پنل های فایبر سمنت بورد، پشت پنل از سیلر مخصوص استفاده شود و بعد از نصب نیز از پرایمر و رنگ برای روی نما سمنت برد و به عنوان نمای فایبر سمنت بورد استفاده شود.

4- برش پنل های فایبرسمنت برد

یکی از مراحل مهم اجرای فایبر سمنت، برش پانل سیمانی است. برای برش این پنل ها می توان از ابزارهای مختلفی مانند اره برقی، اره مویی، و اره دستی استفاده کرد. برای برش فایبر سمنت برد از تیغه گرانیت بر استفاده می شود و معمولا برای اینکار از میز برش یا اره های دیسکی نجاری استفاده می گردد. برش فایبر سمنت بوردبر اساس طرح مورد نظر صورت می گیرد.

5- پیچ مخصوص نصب

برای اتصال پروفیل گالوانیزه به المانهای فلزی از پیچ بوکسی استفاده می شود و برای اتصال فایبر سمنت بورد از پیچ های دو بال پروانه ای استفاده می گردد. دقت کنید که هرچه ضخامت پانل ها بیشتر باشد، به پیچ بلندتر و محکم‌تر نیاز دارید. همچنین براساس نوع پانل های سیمانی که استفاده میکنید، نیاز به پیچ های مختلفی دارید. حتما دقت کنید که پیچ مناسب و با کیفیتی را انتخاب کنید تا بهترین نتیجه را نیز دریافت کنید. برای انتخاب یک پیچ مناسب، میتوانید از یک متخصص نیز سوال کنید.

تماس با کندونما در واتساپ

نصب سمنت برد بر روی LSF

- روش اجرای دیگری که لازم است به آن پرداخته شود، نصب و اجرای سمنت برد بر روی پوشش های سازه lsf است.

در سازه های ال اس اف، فاصله اجرای استاد رانرها 60 سانتیمتر میباشد و بدین ترتیب نصب بر روی این سازه به آسانی صورت می گیرد. زیرسازی سمنت برد در سازه ال اس اف، شامل عایق های مختلف، پشم سنگ، بخاربند و OSB می باشد.

اولین عایقی که به آن می پردازیم عایق پشم سنگ است.

1- پشم سنگ عايق

به دلیل ایستایی فوق العاده خوب پشم سنگ در مقابل آتش و سازگاری آن با محیط زیست، برای عایق کردن صدا و حرارت، در زیرسازی سمنت برد از پشم سنگ عایق استفاده می شود. پشم سنگ عایق حرارتی، صوتی و رطوبتی است که از الیاف معدنی ساخته می‌شود. ماده اولیه اصلی برای تولید پشم سنگ، سنگ بازالت است که از فعالیت‌های آتشفشانی به وجود می‌آید. این ماده در برابر آتش و رطوبت مقاومت بالایی دارد. این عایق مزایای بسیار زیادی برای استفاده در نمای فایبر دارد و برای کاربردهای مختلفی استفاده می‌شود.

 

2- عایق بخاربند

عایق دیگری که معمولا در زیرسازی سمنت برد بر روی lsf استفاده می گردد، عایق بخاربند است. از عایق بخاربند جهت مقاومت در مقابل جذب آب و حتی عبور بخار آب استفاده می شود. بخار آب یک ماده طبیعی است که در نتیجه فعالیت‌های روزانه انسان در ساختمان تولید می شود. این بخار آب می‌تواند از طریق دیوارها، سقف و کف ساختمان به بیرون نفوذ کند. اگر این بخار آب به بیرون نفوذ نکند، در فضای داخلی ساختمان تجمع می‌یابد و می‌تواند باعث ایجاد مشکلاتی شود که برای جلوگیری باید از این عایق استفاده کرد. عایق بخاربند در سمنت برد معمولا در زیر لایه پانل و روی سازه اصلی ساختمان نصب می‌شود. این امر باعث می‌شود که بخار آب تولید شده در داخل ساختمان به بیرون نفوذ نکند و باعث ایجاد مشکل نشود.

 

3- تخته osb

از تخته OSB به صورت یکپارچه و تخته در زیرسازی سمنت برد می توان استفاده کرد. مقاوم و ضد رطوبت در برابر هر نوع شرایط آب و هوایی و همچنین مستحکم در برابر خم شدن، فشار و کشش می باشد.

همچنین برای اجرای گوشه داخلی در پوشش سایدینگ سمنت بورد از پروفیل گالوانیزه W و اجرای گوشه داخلی در پوشش سایدینگ با پروفیل گالوانیزه G صورت میگیرد.

 

چه طور می‌توانیم دوام فایبر سمنت برد را افزایش دهیم؟

دوام فایبر سمنت برد به عوامل متعددی وابسته است که می‌توان آن ها را به سه دسته کلی مواد اولیه، فرآیند تولید و نصب و نگهداری تقسیم کرد.

 • کیفیت مواد اولیه: استفاده از سیمان پرتلند مرغوب، الیاف سلولزی باکیفیت و مواد افزودنی مناسب، مانند روان کننده ها و مواد مقاوم کننده در برابر آب و مواد شیمیایی، نقشی اساسی در افزایش مقاومت و طول عمر فایبر سمنت برد ایفا می‌کند.
 • فرآیند تولید فایبر سمنت بورد : پخت کامل در اتوکلاو، فشرده سازی مناسب و یکنواخت مواد، و استفاده از تکنولوژی های نوین در تولید، به افزایش استحکام، چگالی و مقاومت فایبر سمنت برد در برابر ضربه، سایش، شرایط آب و هوایی مختلف و سایر عوامل مخرب کمک می‌کند.
 • نصب و نگهداری: زیرسازی مناسب، اتصالات باکیفیت، درزگیری صحیح بین پانل ها و استفاده از پوشش های محافظ، مانند رنگ های ضد آب یا ضد اشعه UV، در نصب و نگهداری اصولی فایبر سمنت برد و افزایش طول عمر آن بسیار حائز اهمیت است.

با رعایت این نکات و انتخاب فایبر سمنت بوردهای معتبر و با کیفیت، می توان از این محصول به عنوان یک مصالح بادوام و با عمر طولانی در نمای ساختمان، دیوارهای داخلی و خارجی، سقف و کف استفاده کرد.

 

سمنت برد سیمانی با محیط زیست سازگار است؟

پنل سیمانی به دلیل استفاده از مواد اولیه طبیعی مانند سیمان، الیاف سلولزی و آب، و فرآیند تولید کم مصرف و کم آلاینده، به عنوان یک مصالح دوستدار محیط زیست شناخته می‌شود. قابلیت بازیافت سمنت برد سیمانی و راندمان انرژی بالا در حفظ منابع طبیعی و کاهش انتشار گازهای گلخانه‌ای موثر است. همچنین، مقاومت سمنت برد سیمانی در برابر شرایط آب و هوایی مختلف، نیاز به مصالح جایگزین را کاهش می‌دهد و به حفظ محیط زیست کمک می‌کند.
با وجود مزایای ذکر شده، باید به انتشار دی اکسید کربن در فرآیند تولید سیمان و آسیب پذیری سمنت برد در برابر اشعه UV خورشید نیز توجه کرد. در مجموع، پانل سیمانی به عنوان یک مصالح با مزایای زیست محیطی قابل توجه شناخته می‌شود و می‌تواند در ساخت و سازهای پایدار و سبز مورد استفاده قرار گیرد.

محبوبیت سمنت برد

فروش سمنت برد

یاد آور می شویم که برای دیدن نمونه کارهای انجام شده در زمینه اجرای نمای فایبر سمنت، به قسمت پروژه ها در منوی بالا مراجعه نموده و برای استعلام قیمت سمنت برد و مشاوره برای نصاب سمنت برد و اطلاعات کامل راجع به نصب آن ، از شماره مندرج در بالای سایت استفاده نمایید و با کارشناسان ما تماس بگیرید.

تماس با کندونما در واتساپ

همچنین ممکن است محل پروژه مورد نظرتان در مازندران یا البرز باشد، اطلاعات لازم در صفحه فایبر سمنت برد در مازندران و فایبر سمنت برد در البرز می باشد، مطالب این صفحات را حتما بخوانید و سپس از مشاورین ما، راهنمایی های لازم را دریافت نمایید.

چرا کندو نما؟

شرکت‌های مختلفی تولید کننده سمنت برد در ایران هستند و هر کدام نیز با توجه به محدودیت ها، انواع پانل سیمانی را تولید می‌کنند. تنوع محصولات هر کارخانه فایبر سمنت بورد متفاوت است. تنوع انواع محصولات در کندو نما و سمنت برد نما بسیار بالاست و این یکی از بهترین مزیت‌های ماست.

پیش تر نیز به این مطلب اشاره کرده بودیم که کندو نما، شرکتی است که در زمینه فروش انواع فایبر سمنت برد و اجرای حرفه ای انواع ورق سیمانی فعالیت می‌کند. ما محصولات باکیفیت و متنوعی را با قیمت مناسب به مشتریان خود ارائه می‌کنیم. کندونما انواع نمای پانل سیمانی را با ضخامت‌ها، ابعاد و رنگ‌های مختلف عرضه می‌کند. شما می‌توانید با توجه به نیازتان، محصول مورد نظر را از نمایندگی سمنت برد کندونما تهیه کنید و از آن نهایت استفاده را ببرید. اگر در زمینه قیمت و دیگر مدل های پنل سیمانی سوالی دارید می‌توانید با کارشناسان و مشاوران شرکت کندونما تماس بگیرید و با آنها ارتباط برقرار کنید.

روند سفارش و اجرای پانل سیمانی در کندونما

همان طور که می‌دانید پانل سیمانی یکی از پرکاربردترین مصالح ساختمانی برای نمای ساختمان است. روند سفارش اجرای ورق سیمانی نما توسط ما بسیار آسان است و شما با چند قدم کوتاه می‌توانید اجرای سمنت برد را به ما بسپارید. اگر به دنبال یک نمای ساختمان زیبا، مقاوم و با دوام هستید، پانل سیمانی کندونما گزینه مناسبی برای شماست. این پانل ها از مواد اولیه با کیفیت ساخته شده اند و به دلیل استفاده از سیستم پیچ و مهره، نصب و اجرای آنها بسیار آسان است.

برای سفارش پانل سیمانی نما از کندونما، کافی است با کارشناسان ما تماس بگیرید و اطلاعات مورد نیاز خود را در اختیار آنها قرار دهید. کارشناسان ما پس از بررسی نیازهای شما، بهترین طرح و رنگ فایبر سمنت برد را به شما پیشنهاد خواهند داد و شما به راحتی می‌توانید آن‌ها را تهیه و استفاده کنید. همچنین با توجه به نکاتی که در این مطلب ذکر کردیم، میتوانید پانل مناسب خود را انتخاب کنید و یک مدل مناسب را خریداری کنید.

فرم ارسال دیدگاه

مهرزاد

۰۲:۰۲ | ۰۳/۰۱/۲۰

درست متوجه شدم که فایبر سمنت برد یه نمای خشکه؟

پشتیبانی کندونما

سلام. درسته که سمنت برد به صورت خشک نصب میشه، اما به طور دقیق نمیشه گفت یه نمای خشکه. این متریال نوعی پانل سیمانی پیش ساخته است که با استفاده از پیچ، میخ یا چسب به اسکلت فلزی یا چوبی ساختمان متصل میشه. شاید از نظر نصب، سمنت برد به نمای خشک شباهت داره، اما به دلیل استفاده از ملات یا چسب در درزها و اتصالات بین پانل ها، به طور کامل در دسته نمای خشک قرار نمیگیره. امیدوارم این توضیحات براتون مفید بوده باشه

مهرزاد

عالیی. ممنونم از توضیحاتتون. متوجه سدم الان👍

پشتیبانی کندونما

خواهش میکنم. باز هم اگر سوالی در رابطه با پانل سیمانی داشتید، حتما بپرسید.

مهری

۰۹:۵۵ | ۰۳/۰۱/۲۰

سلام. وقت بخیر. من میخوام سمنت برد نما اجرا کنم، مصالح رو خریدم ولی سوالی که دارم اینه که میتونم روی آجر نمای ساختمان هم پانل ها رو نصب کنم یا در آینده مشکلی پیش میاد؟

پشتیبانی کندونما

سلام. وقت شما هم بخیر. در پاسخ به سوالتون باید بگم که بله، میشه این متریال رو روی آجر نمای ساختمان هم نصب کرد. اما قبلش در محل باید برخی مشاهدات انجام بگیره تا مطمئن شیم که در آینده مشکلی پیش نمیاد. برای دریافت راهنمایی دقیق تر میتونید با کارشناسان ما در تماس باشید: 09123602045

عاطفه شهزادنیا

۱۰:۵۹ | ۰۳/۰۱/۲۱

شما تولید کننده سمنت بردید یا فقط اجرا میکنید؟ میخوام ببینم برای اجرا، قرارداد پیمانکاری باید ببندیم یا من باید فقط پانل ها رو از شما بخرم؟

پشتیبانی کندونما

سلام. وقت شما بخیر. ما فروشنده پانل های سیمانی هم هستیم، همچنین اجرای نمای ساختمان رو هم با این متریال انجام میدیم. میتونید با ما قرارداد اجرا هم ببندید. برای اطلاعات بیشتر با کارشناسان ما تماس بگیرید: 09123602045

اعظم پرنیا

۱۱:۰۸ | ۰۳/۰۱/۲۱

سمنت برد رو میشه رنگ هم کرد؟ من میخوام نمای رنگی بزنم

پشتیبانی کندونما

سلام دوست عزیز. بله. در صورت تمایل سمنت برد را میتونید خیلی راحت رنگ کنید. اما حتما دقت کنید که از رنگ مخصوص استفاده کنید تا بهترین نتیجه رو بگیرید.

اعظم پرنیا

عالی. خیلی خوشحال شدم. شما رنگ مخصوص هم دارید؟

اولین

۱۲:۰۸ | ۰۳/۰۲/۰۴

پروژه ای داریم ۱۱۳ طبقه با حدود ۵ هزار متر مربع نما. اجرا میکنید برا ما؟

پشتیبانی کندونما

برای دریافت مشاوره تخصصی و کاملا رایگان، با کارشناس فروش ما تماس بگیرید. دقیقا این مورد رو توضیح بدید تا به صورت کامل شما رو راهنمایی کنند. شماره تماس: 09123602045

حیدری

۱۰:۵۹ | ۰۳/۰۳/۰۸

نمیتونستم به هیچ شرکتی برای خرید یا اجرای سمنت برد اعتماد کنم که شما رو پیدا کردم. پروژه م رو به شما سپردم و خیلی راضی بودم از نتیجه کار. عالی هستید

پشتیبانی کندونما

ممنونم. به ما لطفا دارید مهندس حیدری عزیز. خوشحالیم که راضی بودید. ما به داشتن مشتریانی مثل شما افتخار میکنیم.

فرم ارسال دیدگاه

سوالات متدوال

بله، استفاده از سمنت برد می تواند باعث بالا رفتن ارزش ملکی ساختمان شود. این مصالح ساختمانی به دلیل افزایش طول عمر و دوام ساختمان، کاهش هزینه های انرژی و مقاومت در برابر آتش میتواند یک انتخاب بسیار عالی باشد که ارزش ساختمان را نیز بالاتر میبرند و آن را هرچه بیشتر زیبا میکنند.

سمنت برد ها مصالح ساختمانی هستند که به صورت گسترده در صنعت ساخت و ساز استفاده میشوند. مقاومت بالا، عایق حرارتی و صوتی، وزن سبک، قابلیت اجرا در نما و فضای داخلی، قابلیت رنگ آمیزی و سرعت و سهولت اجرا برخی از مزایای سمنت برد هستند که میتوانید با خیال راحت از آن ها استفاده کنید.

سمنت برد کاربردهای فراوانی در داخل و خارج ساختمان های مختلف دارد. از این مصالح ساختمانی میتوان در دیوار، سقف و نما‌ استفاده کرد.

بله؛ سمنت برد از مواد بازیافتی ساخته میشود و خودش نیاز قابل بازیافت است. به همین دلیل انتخابی مناسب برای کسانی است که میخواهند کمترین تاثیر مخرب را بر محیط زیست داشته باشند.

خود سمنت برد تا حدی در برابر رطوبت مقاوم است، اما در معرض بارش مداوم یا غوطه وری در آب، به مرور خراب می شود که برای ضد آب کردن پانل سیمانی باید از یک لایه روکش ضد آب مانند رنگ، سیلانت یا روکش مخصوص استفاده شود و درزها و اتصالات با دقت آب بندی شوند.

بله، سمنت برد را می‌توان رنگ کرد. در واقع، رنگ آمیزی یکی از روش‌های رایج برای پوشش و زیباسازی سمنت برد است. رنگ آمیزی نه تنها ظاهر سمنت برد را ارتقا می‌دهد، بلکه به محافظت از آن در برابر عوامل مخرب محیطی مانند نور خورشید، رطوبت و کپک نیز کمک می‌کند. فقط باید از رنگ مخصوص آن استفاده کنید.

عمر مفید نمای فایبر سمنت برد به طور کلی بین ۳۰ تا ۵۰ سال تخمین زده میشود. اما باید به این مورد نیز دقت کنید که این عدد میتواند با توجه به عوامل مختلفی مثل نحوه نصب نما متفاوت باشد.

شرکت طراحی سایت : ره وب

سوالی دارید؟ کلیک کنید!